• Koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległosci
          • Koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległosci

          • W piątek, 10 listopada, odbył się w naszej szkole koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległosci.Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia biało-czerwonych flag oraz wspólnego zaśpiewania Narodowego Hymnu Polski, Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, Mariusz Dereziński, który powitał zaproszonych gości i przedstawił harmonogram występów. Koncert zaczął się od występów naszych uczniów, którzy  w niezwykły sposób przedstawili historię naszego kraju aż do momentu odzyskania niepodległości. Występ został nagrodzony owacjami na stojąco. W dalszej części programu, widzowie mieli okazję posłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu nakielskiego chóru Semper Fidelis. Jako ostatni na scenie pojawili się członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Krajna, którzy po raz kolejny zachwycili publiczność swoim występem. Na sam koniec goście zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci rogali świętomarcińskich.

        • "Czytanie ze słodziakami" - spotkanie czytelnicze
          • "Czytanie ze słodziakami" - spotkanie czytelnicze

          • W środę, 17 października w naszej szkole, odbyło się spotkanie czytelnicze pod hasłem „Czytamy ze Słodziakami”. Celem spotkania było wzbudzanie zainteresowania czytelniczego wśród najmłodszych uczniów oraz budowanie nawyku codziennego czytania. Zebranych gości i uczniów przywitała wicedyrektor naszej szkoły pani Agnieszka Kominiak – Ulatowska. Spotkanie przebiegało w dwóch częściach. W pierwszej części zaproszeni rodzice oraz uczniowie starszych klas czytali młodszym dzieciom historie z książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.  W drugiej części uczniowie wykonali prace plastyczne na temat Słodziaków i ich przygód. Spotkanie to zostało przygotowane przez nauczycielki naszej szkoły: p. Justynę Samolik, p. Katarzynę Kucharską, p. Martynę Chwiłkę, p. Monikę Domitrz, p. Ewę Pater  i odbyło się w ramach konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowanego przez Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci sklepów Biedronka.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W piątek, 12 października, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu dzieci i młodzież miały okazję podziękować nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za poświęcenie i trud jaki wkładają w edukację i wychowanie swoich uczniów. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy. Wiersze i piosenki wprowadziły wszystkich uczestników uroczystości we wspaniały, radosny nastrój. Podczas uroczystości odbyło się powitanie nowych uczniów w naszej szkole oraz pasowanie na ucznia klasy I ZSS w Karnowie. Na koniec uroczystości wszystkim nauczycielom wręczono kwiatki. Dyrektor szkoły, Mariusz Dereziński, podziękował nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz życzył sukcesów w dalszej pracy.

          • Jesienne biegi przełajowe

          • We wtorek, 9 października, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jesiennych wojewódzkich biegach przełajowych w Sępólnie Krajeńskim. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Kinga Lizik - I miejsce, Grzegorz Lizik - I miejsce, Marek Świątek - III miejsce. Gratulujemy!

        • Jesień w polu i zagrodzie - wycieczka do Osieka
          • Jesień w polu i zagrodzie - wycieczka do Osieka

          • W piątek, 5 października, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku. Celem wycieczki było poznanie jesiennych prac w polu i zagrodzie w dawnej Polsce. Dzieci brały udział w pracach, które dawniej wykonywali rolnicy i gospodynie domowe jesienią. Obserwowały pokaz orki i narzędzia potrzebne do uprawy gleby, sortowały ziemniaki. Uczniowie zobaczyli jak wyglądała praca przy obróbce lnu, tkaniu na krośnie, kiszeniu kapusty czy wyrobie masła. Na zakończenie dzieci konsumowały własnoręcznie przyrządzone potrawy. Uczniom bardzo smakowały powidła śliwkowe. Wielkim zaskoczeniem był dla nich smak kawy zbożowej z jęczmienia, syrop z buraków cukrowych oraz krówki, które można samodzielnie wykonać w domu. Uczestnicy wycieczki otrzymali przygotowane wcześniej przez garncarza naczynia z gliny, które po powrocie ozdobią według własnego pomysłu. Największą atrakcją dla naszych uczniów była przejażdżka bryczką.

        • Poznajemy zawód mechanika samochodowego
          • Poznajemy zawód mechanika samochodowego

          • W piątek, 5 października, uczniowie klasy Pdp B zwiedzali zakład mechaniczny w Bydgoszczy. Mieli możliwość poznać tajniki zawodu mechanika samochodowego, zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Pan Piotr bardzo ciekawie opowiadał i pokazywał w jaki sposób wymienia się rozrząd w samochodzie. Uczniowie przekonali się, że trzeba mieć wiedzę i duże umiejętności. Na końcu pan Piotr obdarował uczniów prezentami.

        • Z wizytą u Olgi
          • Z wizytą u Olgi

          • W piątek, 28 września, uczniowie klasy Pdp „b” zawitali do Mroczy. Odwiedzili swoją koleżankę Olgę, która ma indywidualne nauczanie w domu. Stan zdrowia Olgi niestety uniemożliwia jej uczęszczanie do szkoły. Olga jest miłą i sympatyczną panienką. Bardzo szybko wszyscy się polubili. Mama Olgi upiekła dla nas przepyszne ciasto. Dziekujemy.

          • Małe Peru znowu w Karnowie

          • Wrzesień to miesiąc, kiedy w naszej szkole po wakacyjnej przerwie ruszyły zajęcia pozalekcyjne „Małe Peru”- alpakoterapia. Jest to innowacja pedagogiczna prowadzona w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne, finansowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Uczniowie pod okiem alpakoterapeutki – logopedy Agnieszki Gumul oraz  Magdaleny Zwolińskiej - nauczycielki szkoły w Karnowie, przywitali się ze zwierzętami, mieli okazję pójść z nimi na spacer, poczęstować ich marchewką. Zwierzęta chętnie dawały się głaskać, przytulać, a uczniowie byli zachwyceni odwiedzinami futrzanych przyjaciół. Zajęcia te odbywają się także na terenie  Rozwarzyna, w siedzibie „Lasalpakas”. Dzieci chętnie uczestniczą również w lekcjach teoretycznych, na których poznają ciekawostki o swoich ulubieńcach oraz tworzą prace plastyczne związane z alpakami, korzystając np. z ich prawdziwej wełny. Dior i Rabbane zawitają w szkole ponownie 8 października przy okazji Święta Pieczonego Ziemniaka.

        • Rekrutacja do projektu "Wyższa Klasa" - ruszył nabór.
          • Rekrutacja do projektu "Wyższa Klasa" - ruszył nabór.

          • Przypominamy, że od września trwa rekrutacja uczniów i nauczycieli do projektu „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”. Rozpoczęcie I naboru rozpoczęło się 10.09.2018 r., a jego zakończenie nastąpi 24.09.2018 r. 

            Rekrutacja uczestników do projektu prowadzona będzie na terenie szkół objętych projektem. Zgłoszenie do projektu należy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny w formie papierowej w sekretariatach szkół objętych projektem oraz w biurze projektu (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy) i w biurach u parterów projektu lub w formie elektronicznej do pobrania ze stron internetowych szkół, lidera i odpowiednich dla danej szkoły partnerów (Powiat Nakielski, Gmina Sadki, Gmina Kcynia, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia „Żakus").

            Regulamin, formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowe informacje o projekcie znajdują się w zakładce Projekt "Wyższa Klasa"

            Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły, biurze projektu czy biurze partnera lub elektronicznej w formie skanu (adres mailowy szkół objętych projektem, partnerów, lub biura projektu):

            Biuro projektu mieści się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – Oddział w Bydgoszczy:

            ul. Długa 34, 85-034 Bydgoszcz

            tel. 52 322 90 67

            mail: biuro@pte.bydgoszcz.pl, www.pte.bydgoszcz.pl

            otwarte w godzinach: 8:00-16:00

             

            Partner projektu (adres biura):

             

            - Powiat Nakielski

            ul. gen. Henryka Dąbrowskiego 54, 89-100 Nakło nad Notecią

            tel. 52 386 66 29

            mail: sekretariat@powiat-nakielski.pl, www.powiat-nakielski.pl

            otwarte w godzinach: 07:00-15:00.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

          • W poniedziałek, 3 września, odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor szkoły, Mariusz Dereziński, serdecznie powitał zgromadzonych uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Życzył wszystkim sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil w nowym roku szkolnym.

          • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

          • W piątek, 22 czerwca, odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk dyrektora szkoły, Mariusza Derezińskiego, nagrody książkowe i wyróżniające świadectwa a rodzice listy gratulacyjne. Dyrektor życzył wszystkim zgromadzonym radosnych i bezpiecznych wakacji.

          • Wycieczka do Trójmiasta

          • We wtorek, 12 czerwca, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Poznawanie Trójmiasta rozpoczeli na Skwerze Kościuszki w Gdyni, gdzie zwiedzili najsłynniejszy polski żaglowiec "Dar Pomorza". Został on zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Obecnie jest zacumowany w Gdyni – jako statek-muzeum, oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.  Następnie uczniowie zwiedzili Gdyńskie Akwarium, można tam było zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów, gadów pochodzących z różnych rejonów świata. W Sopocie uczniowie spacerowali m.in. po najdłuższym na Morzu Bałtyckim drewnianym molo. Z wycieczki wszyscy wrócili zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

          • Olimpiada na wesoło

          • W czerwcu już po raz czwarty odbyła się w naszej szkole „Olimpiada na wesoło”.W imprezie udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej oraz zaproszone dzieci z Przedszkola nr 2 w Nakle, przedszkola z Sadek, Olszewski i Ślesina. Na trybunach swoje pociechy dopingowali także rodzice.  Zawody rozegrane były w sześciu konkurencjach m.in. bieg farmera, bieg z taczką, mumia. W drugie części imprezy dzieci uczestniczyły w pokazach i doświadczeniach fizycznych. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Olimpiada odbyła się w ramach projektu pn. "Sport, turystyka i rekreacja". Projekt został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią w ramach zajęć pozalekcyjnych.

            Do zobaczenia za rok!

             

          • Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Lekkiej Atletyce

          • W czwartek, 24 maja, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Lekkiej Atletyce. Mistrzostwa odbyły się w Sępólnie Krajeńskiem a organizatorem zawodów było PTSS Sprawni Razem. Uczniowie z Karnowa zdobyli aż 11 medali w następujących konkurencjach:
            Grzegorz Lizik -  I miejsce w biegu na
            800 m, I miejsce w biegu na 1500 m.
            Magdalena Bejgier – II miejsce w biegu na 100 m, II miejsce w skoku w dal,
            Piotr Maliszewski – I miejsce w pchnięciu kulą, II miejsce w rzucie oszczepem,
            Weronika Marszałek – I miejsce w pchnięciu kulą, II miejsce w rzucie oszczepem,
            Kacper Konke – II miejsce w skoku w dal, III miejsce w biegu na 200 m,
            Hubert Chudziński – III miejsce w skoku w dal.
            Serdecznie wszystkim gratulujemy!

             

        • Obchody Dnia Matki
          • Obchody Dnia Matki

          • Wiele ciepłych słów mogły usłyszeć z okazji swojego majowego święta Mamy uczniów naszej szkoły. Wiosna to najpiękniejsza pora roku, a tym radośniejsza od innych, że przynosi nam Dzień Matki. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić to święto. Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej  zaprezentowały się  swoim mamom  w przedstawieniu pt. „ Szewczyk Dratewka”. Uczniowie opowiadali o swoich mamach, dziękowali im, śpiewali piosenki. Nie zabrakło również życzeń, laurek i drobnych upominków przygotowanych własnoręcznie przez dzieci. Na zakończenie wszystkich zaproszonych gości zaproszono na słodki poczęstunek.

        • Konkurs czytelniczy
          • Konkurs czytelniczy

          • W środę, 16 maja  w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy, w którym udział wzięli uczniowie szkoły gimnazjalnej, przysposabiającej do pracy oraz szkoły branżowej I stopnia. Konkurs otworzył dyrektor szkoły, pan Mariusz Dereziński. Tematyką konkursu był teatr, a zadania konkursowe zostały dostosowane do możliwości uczniów. Uczestnicy konkursu mieli do przeczytania tekst na temat teatru, a następnie musieli rozwiązać różne zadania z nim związane: odpowiedzi na pytania, zadanie prawda – fałsz, układanie kolejności zdarzeń, rozwiązywanie krzyżówki z hasłem. Konkurs wygrały Weronika Nowicka oraz Weronika Marszałek reprezentujące klasę II-III gimnazjum. Otrzymały dyplom oraz nagrody książkowe. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i słodki upominek. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Anna Chyżewska oraz Monika Domitrz. Dyplomy i nagrody wręczyła wicedyrektor szkoły, pani Agnieszka Kominiak – Ulatowska.

        • XI Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych
          • XI Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych

          • W środę, 16 maja, w Mroczy odbył się po raz XI Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczna tematyka konkurencji dotyczyła rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wypełnienie konturów mapy Polski z naturalnych składników, wykonanie flagi czy wyszywanie konturów Polski nićmi to tylko niektóre konkurencje. Wszyscy zebrani mogli wysłuchać licznych pieśni patriotycznych i żołnierskich.  Dodatkowe atrakcje XI WKTON-u to pokaz sprzętu jednostki wojskowej z Bydgoszczy, pokazy strażackie, a także alpaki, które przybyły do Mroczy wraz z opiekunem p. Agnieszką Gumul i wzbudziły ogromne zainteresowanie. Nasza uczennica Kamila Adamczyk zajęła II miejsce w konkursie sprawnościowym łowienie ryb na sucho, a Przemek Jankowski i Łukasz Bonifacy otrzymali dyplom za zaśpiewanie hymnu harcerskiego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

        • Jakie znasz zawody ? - konkurs w Bydgoszczy
          • Jakie znasz zawody ? - konkurs w Bydgoszczy

          • We wtorek, 15 maja uczniowie klasy przysposabiającej do pracy, wzięli udział w konkursie organizowanym przez SOSW nr 3 w Bydgoszczy. Do konkursu przystąpiły szkoły ze Żnina, Koronowa, Karnowa i Bydgoszczy. Konkurs pn. "Jakie znasz zawody", składał się z części pisemnej, która polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego zagadnień związanych z pracą, jej poszukiwaniem, rodzajami zawodów itp. Dodatkowo uczniowie musieli rozwiązać zagadki dotyczące różnych zawodów. Uczennice naszej szkoły Kamila Adamczyk i Joanna Gabrychowicz zdobyły I miejsce, za które otrzymały odtwarzacze mp3 oraz dyplom. Serdecznie gratulujemy!

        • Wyjazd do Parku Linowego w Myślęcinku
          • Wyjazd do Parku Linowego w Myślęcinku

          • W piątek, 11 maja, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Parku Linowym w bydgoskim Myślęcinku. Park linowy to system platform i przeszkód umieszczonych na linach. W parku czekały na uczniów atrakcje umieszczone na wysokościach: kładki, belki, pętle, siatki i różnego rodzaju zjazdy. Uczestnicy trasy linowej nauczyli się technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości oraz strachu. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu pn. "Sport, turystyka i rekreacja", który został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią w ramach zajęć pozalekcyjnych.

        • "O kolorową zakładkę" - konkurs czytelniczy
          • "O kolorową zakładkę" - konkurs czytelniczy

          • W czwartek, 10 maja, troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w II edycji konkursu czytelniczego „O Kolorową Zakładkę” pod hasłem „Wanda Chotomska – mistrzyni literatury dziecięcej”. Konkurs odbył się  w Żninie, składał się z dwóch części: ustnej, gdzie uczniowie czytali fragmenty utworów Wandy Chotomskiej i pisemnej, podczas której należało rozwiązać test. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Pazderski z klasy V oraz Kelly Centek i Klaudiusz Raszka z klasy VI. Zmagania konkursowe odbyły się w miłej atmosferze i zakończył wyróżnieniem Jakuba Pazderskiego.

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych