• Zajęcia pozalekcyjne. Metaloplastyka - zaczarowany świat metali.

• W naszej szkole w okresie od kwietnia do grudnia 2022 roku miały miejsce zajęcia pozalekcyjne pn. Metaloplastyka – zaczarowany świat metali. Cykl zajęć z metaloplastyki i stolarstwa  dla uczniów tworzących przedmioty użytkowe i dekoracyjne. Zajęcia były adresowane dla wszystkich uczniów naszej szkoły, a w szczególności dla uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej. W ramach projektu szkoła pozyskała narzędzia i urządzenia do obróbki metali i drewna, które sfinansował Powiat Nakielski. Podczas zajęć uczniowie mogli zapoznać się z ręczną i mechaniczną obróbką drewna i metali oraz wykonać różne pomoce dydaktyczne, przedmioty dekoracyjne i użytkowe. Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili również Zakład Przetwórstwa Drzewnego w Paterku oraz zakład stolarski p. Jacka Kamińskiego w Karnowie. Opiekunami zajęć pozalekcyjnych byli Tomasz Klesiński i Paweł Sala.

• Jasełka Bożonarodzeniowe

• Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku – 22 grudnia 2022 roku. Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na nadejście okresu Świąt Bożego Narodzenia. Okres świąteczny jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi.

Podczas tegorocznych jasełek  o piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali uczniowie naszej szkoły.  Młodzi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, wykazali się świetną grą aktorską,  a wspaniała sceneria dopełniła reszty. Cała publiczność wynagrodziła aktorów gromkimi brawami.

Film z Jasełek Bożonarodzeniowych w linku poniżej:

• Ogólnopolski Katechetyczny Konkurs Plastyczny

• Uczeń naszej szkoły, Łukasz Kałas zdobył  wyróżnienie w Ogólnopolskim Katechetycznym Konkursie Plastycznym dla szkół specjalnych „Wszyscy Święci to nasi przyjaciele”, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Katechetycznej i Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnię w Sandomierzu. Wykonał wspaniałą   pracę plastyczną  z wizerunkiem  błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Gratulujemy! Opiekun – Małgorzata Brząkowska.

• Szkolny konkurs pt.,,Najpiękniejsza kartka na Boże Narodzenie’’

• Tuż przed Wigilią szkolną nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.,,Najpiękniejsza kartka na Boże Narodzenie’’. Kartki wykonano różnymi technikami plastyczno- technicznymi, z  dużą starannością.  Uczniowie wykazali się ciekawymi pomysłami na wykonanie  swoich prac.

Wyniki konkursu:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce: Emilia Żydowska

II miejsce:Bartosz Kaczmarek

III miejsce: Joanna Chmara

Wyróżnienia: Anita Górecka, Amelia Grzeszczuk, Łucją Gumienna

Klasy starsze:

I miejsce : Wiktoria Osińska

II miejsce: Łukasz Kałas

III miejsce : Martyna Wiechowska

Wyróżnienia: Szymon Krzyżan, Oskar Pogoda, Marta Wiśniewska

Organizatorzy:

Beata Jankowska- Mreła , Małgorzata Betańska

• Szkolne Koło Caritas

• W dniach 02 - 03 grudnia 2022 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy ZSS w Karnowie, wraz z opiekunem, przeprowadzili zbiórkę żywności w markecie Biedronka, przy ulicy Mroteckiej w Nakle nad Notecią,  włączając się tym samym w ogólnopolską akcję Caritas. Uczestniczyło w niej siedmioro uczniów naszej szkoły, z ogromnym zaangażowaniem i cierpliwością  przez kilka godzin zachęcali klientów sklepu do darowizny na rzecz potrzebujących. Zebraliśmy 119 kilogramów żywności, dzięki czemu przygotowaliśmy 23  paczki, którymi  obdarowaliśmy  osoby starsze mieszkające na terenie parafii NMP KP w Nakle nad Notecią, oraz rodziny naszych uczniów znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania. Opiekun SKC - Małgorzata Brząkowska.