• Spektakl bajkowy pt. „O wiewiórce Łupiskórce”

• W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy pdp B wraz z wychowawcą Alicją Splitt realizują program innowacji pedagogicznej  „Teatr – nauka i zabawa”.  W związku z tym uczniowie zaprezentowali spektakl bajkowy pt. „O wiewiórce Łupiskórce”. Nietrudno zauważyć, że nasi uczniowie większość czasu spędzają przed ekranem komputera, telewizora lub telefonu komórkowego. Spektakle teatralne, wizyty w teatrze są dla nich czymś obcym, nieznanym. Uczestnictwo w zajęciach teatralnych zapewnia rozrywkę, wspaniałą edukacyjną zabawę, a także edukację kulturalną. Teatr ma również ocalić piękno języka polskiego oraz polską kulturę. Uczniowie zaprezentowali również spektakl w  przedszkolu „Dobre Ludki” w Sadkach i w Szkole Podstawowej w Sadkach. Były szczere podziękowania i oklaski.

• XXVIII Mistrzostwa Polski Sprawni - Razem w Lekkiej Atletyce

• W ubiegłym tygodniu uczniowie ZSS w Karnowie wzięli udział w XXVIII Mistrzostwach Polski Sprawni-Razem w Lekkiej Atletyce, odbywających się w tym roku w Sępólnie Krajeńskim.
            W zawodach wzięło udział ponad 100 sportowców z całej Polski, w tym członkowie reprezentacji na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.

Podczas mistrzostw rozegrane zostały następujące konkurencje: biegi na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m i 3000m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, dyskiem, bieg przez płotki 100m i sztafety 4x100m.

Uczniowie szkoły w Karnowie spisali się znakomicie.

Klaudia Pawlicka została podwójną mistrzynią Polski w biegu na 100 m i skoku w dal, zdobyła również brązowy  medal w sztafecie 4x100 m reprezentując województwo kujawsko-pomorskie.

Kinga Lizik zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m

Kacper Konke zajął IV miejsce w rzucie oszczepem oraz IV miejsce w skoku w dal.

Szkołę reprezentowali jeszcze Filip Redliński i Grzegorz Lizik. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.