• Apel z okazji Święta Niepodległości

• Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 10 listopada. Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

• „POZNAJMY SIĘ LEPIEJ”

• Spotkanie integracyjne klas przysposabiających do pracy.

W ponidziałek, 9 listopada uczniowie klasy Pdp B wraz z wychowawcą  Alicją Splitt wybrali się z wizytą do zaprzyjaźnionej szkoły specjalnej w Chojnicach. W tym dniu w szkoła obchodziła jedno z najsympatyczniejszych świąt „Dzień Postaci z Bajek” . Nasi uczniowie aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten dzień zaprezentowali przedstawienie bajkowe pt. „O wiewiórce Łupiskórce”. Potem uczniowie klasy przysposabiającej pod kierunkiem pani Bożeny Kanabaja zaprosili naszych uczniów na słodki poczęstunek. Była to doskonała okazja aby się bliżej poznać, pokonać bariery  emocjonalne, społeczne i  osobowościowe. Impreza przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili Sępólno Krajeńskie z pięknym jeziorem i plażą. Dużo radości sprawiło uczniom spotkanie z alpakami.  Te zwierzęta wywołują uśmiech u każdego człowieka..

• Zdobywamy wiedzę plastyczną

• Wycieczka do Państwowego Zespółu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

W dniu 4 listopada uczniowie klasy Pdp B wraz z wychowawcą  Alicją Splitt zwiedzili szkołę  plastyczną w Bydgoszczy. To dziś jedna z wiodących i najstarszych szkół artystycznych w kraju. Panuje w niej wyjątkowy i  niepowtarzalny klimat. Kształcenie artystyczne odbywa się na zajęciach  rysunku i malarstwa,  rzeźby, podstaw projektowania, historii sztuki oraz podstaw fotografii i filmu. Uczniowie mogli zobaczyć piękne prace  młodych artystów, uczniów Liceum Plastycznego w Bydgoszczy. Po szkole oprowadzał nas nauczyciel przedmiotów artystycznych Franciszek Otto. Dziękujemy za tak piękną lekcję plastyczną.

• Z Alpaką przez powiat nakielski

• Uczniowie naszej szkoły realizują projekt dofinansowany przez Starostwo „Z  alpaką przez powiat nakielski’. Na początku listopada dotarliśmy z alpakami do Chobielina, gdzie umówiliśmy się  na wspólny spacer z panem Radosławem Sikorskim. Tam jednak czekała na nas  ogromna niespodzianka –  zostaliśmy zaproszeni do domu i ugoszczeni przez Pana Marszałka i jego żonę Anne Applebaum. Było miło, wesoło, ciekawie. Dzieci poznały historię domu i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy związanych z pracą i różnymi formami aktywności gospodarzy. Przede wszystkim czuliśmy jednak wszyscy otwartość, serdeczność i taką zwykłą, ludzką gościnność. Był też zapowiedziany spacer z alpakami w pięknych okolicznościach jesiennej przyrody Chobielina. Nie przeszkadzał nawet deszcz.

Serdecznie dziękujemy Anne Applebaum i Radosławowi Sikorskiemu za ten pełen wrażeń dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Konkurs jesienny pt. ,,Miss Ogródka’’

• W dniach 25 - 26 października odbył się w klasach I - III konkurs plastyczno - techniczny pt.,, Miss ogródka’’. Bohaterami konkursu były owoce i warzywa. Uczniowie na początku obejrzeli krótką prezentację,  poświęconą roli owoców i warzyw w naszej diecie. Omówiono także piramidę żywieniową i  miejsce,  jakie zajmują w niej warzywa i owoce.  Po części teoretycznej wszyscy z zapałem, zabrali się za tworzenie jesiennych postaci. Uczniowie wykazali się dużą  kreatywnością w komponowaniu prac. Gotowe wytwory upiększyły klasę i stworzyły jesienny klimat.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Łukasz Makowiecki

II miejsce: Grzegorz Gondek

II miejsce: Rafał Maik

Wyróżnienie: Nadia Konke

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz ze słodkim poczęstunkiem.

Organizatorzy: Beata Jankowska- Mreła, Katarzyna Kucharska