• Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych

• W środę, 18 maja już po raz trzynasty odbył się na stadionie miejskim w Mroczy Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Konkurs składał się z części artystycznej i sportowej. Zawodnicy musieli wykonać między innymi, motyla metodą qullingu, czy prowadzić piłkę slalomem do celu. Pogoda jak zwykle dopisała, a organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom doskonałe wyżywienie. Nasi uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni.

• ABC Techniki - konkurs techniczny

• We Wtorek, 17 maja, odbył się w naszej szkole pierwszy Międzyszkolny Konkurs Techniczny pn. ABC Techniki. Trzy szkoły, z Kcyni, Szubina i Karnowa rywalizowały w wykonaniu drewnianej doniczki typu studnia-żuraw. Uczniowie musieli się wykazać umiejętnościami ręcznej i mechanicznej obróbki drewna, w tym cięcia pilą, łączenia gwoździami, obróbki wykańczającej.  Z uwagi na dokładność wykonania doniczek komisja konkursowa  w składzie p. Zbigniew Sabaciński, ze szkoły w Szubinie oraz p. Szymon Cybulski, ze szkoły w Kcyni nagrodzili wszystkie drużyny pierwszym miejscem. Nagrody wręczyła v-ce dyrektor szkoły p. Agnieszka Kominiak-Ulatowska. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Nakielski.

• Spektakl bajkowy - "Królewna Śnieżka"

• Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat.  Bez bajek świat nie byłby już taki kolorowy...

W kwietniui można było się przenieś w naszej szkole do świata bajek. Uczniowie zaprezentowali spektakl bajkowy pt. Królewna Śnieżka”. Celem przedstawienia było przygotowanie i zachęcanie uczniów do aktywnego udziału w życiu artystycznym szkoły, pomaganie w odkrywaniu własnych możliwości twórczych, kształcenie umiejętności korzystania z mikrofonu i zachowania się na scenie oraz dostarczenie wielu pozytywnych emocji i przeżyć związanych z występem przed publicznością.

Można zobaczyć bajkę  otwierając poniższy link.

• Wizyta w Zakładzie Przetwórstwa Drzewnego w Paterku

• W środę, 13 kwietnia, młodzież klas przysposabiających do pracy odwiedziła Zakład Przetwórstwa Drzewnego w Paterku. Uczniowie mogli zapoznać się z całym procesem technologicznym obróbki drewna. Od tarcicy, suszenia, po efekt końcowy w postaci półfabrykatów, kantówek. Zainteresowanie uczniów wzbudziły niektóre maszyny i urządzenia służące w procesie produkcji wraz z metodą suszenia drewna w komorach. Ciekawa lekcja została przeprowadzona przez kierownictwo zakładu. Na zakończenie wycieczki młodzież została zaproszona na  poczęstunek.

Celem wycieczki było poznanie miejsc pracy w gminie Nakło nad Notecią. Organizatorem wycieczki byli nauczyciele: p. Tomasz Klesiński oraz p. Beata Jankowska- Mreła.