• Powitanie Wiosny

• W poniedziałek, 27 marca uczniowie naszej szkoły "Powitali Wiosnę”. Podczas spotkania dzieci utrwalały wiedzę na temat charakterystycznych cech przedwiośnia, oraz rozwijały swoją kreatywność, uczestnicząc  w różnorodnych grach i zabawach dotyczących wiosennej tematyki. Specjalną atrakcją był niekonwencjonalny pokaz mody, w trakcie którego zaprezentowano stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, takich jak: kartony, worki, papier, gazety, folia, płyty CD. Modelami byli nasi uczniowie, którzy wykazując się ogromną odwagą prezentując kreacje na wybiegu. Występy nagrodzone zostały gromkimi brawami, a specjalne podziękowania i upominki powędrowały do dzieci, które wspólnie z rodzicami włączyły się w przygotowania, wykonując stroje w domu. Podczas spotkania uczniowie poznawali zasady właściwej rywalizacji oraz pracy w grupie, wykonując wiosenny wianek.

Na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Pani Wiosna”. Najciekawsze prace, zdaniem jury, przygotowali:

Miejsce I – Dominika Adamczyk oraz Bartosz Kaczmarek,

Miejsce II – Nadia Konke oraz Maja Adamczyk,

Miejsce III – Monika Bukowiecka oraz Marta Wiśniewska

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.

Organizatorzy: Beata Kożuchowska, Martyna Różańska

Link do obejrzenia filmu z obchodów pierwszego dnia wiosny:

• Szkolne Koło Caritas

• Kolejny raz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w ZSS w Karnowie, wraz z opiekunem,  przeprowadzili zbiórkę żywności dla potrzebujących. Włączając się tym samym w ogólnopolską akcję Caritas. Z dużym zaangażowaniem, w dniach 17 i 18 marca 2023 roku zapraszali  klientów sklepu „Biedronka” przy ulicy Mroteckiej, do przystąpienia do akcji i  zakupienia produktów z długim terminem ważności. Zebraliśmy 62 kilogramy żywności, co pozwoliło nam  przygotować 14 paczek dla potrzebujących. Szczególne podziękowania kierujemy do darczyńców oraz rodziców wolontariuszy: pani Tomaszewskiej-Tadych, pani Góreckiej,  pana Walkowiaka, pana Cerajewskiego.

Opiekun SKC, Małgorzata Brząkowska