• WYRÓŻNIENIE DLA ŁUKASZA KAŁASA W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM NA PORTRET MARIANA REJEWSKIEGO

• W październiku 2022 r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa Oświaty oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy zaprosili uczniów klas 6-8 i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM NA PORTRET MARIANA REJEWSKIEGO. Konkurs organizowany był w ramach projektu „Poznaj bydgoskich bohaterów", finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Nowe FIO. Na konkurs napłynęło 112 prac w I kategorii (dowolna technika plastyczna) oraz 11 prac w II kategorii (praca w programie graficznym). Łukasz - uczeń klasy  II Pdp  B brał udział w I kategorii i zdobył szczególne wyróżnienie.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

• Przedstawiciele PCK w naszej szkole

• W czwartek, 3 listopada uczniów naszej szkoły odwiedzili przedstawiciele Rejonowego Oddziału PCK w Nakle nad Notecią. Prezesowi p. Robertowie Błochowiakowi oraz wiceprezesowi p.Marianowi Olszyńskiemu towarzyszyli wolontariusze ze szkolnego koła PCK działającego przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica. Przybyli goście przekazali wszystkim naszym uczniom plecaki wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne, takie jak kredki, pisaki, farby, zeszyty oraz środki higieniczne np. żele antybakteryjne i chusteczki nawilżające. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.

• Wycieczka do Charzykowy

• W środę,  19 października uczniowie klasy Pdp B kolejny raz wybrali się z wizytą do zaprzyjaźnionej szkoły specjalnej w Chojnicach. Tym razem nasi uczniowie zapewnili rozrywkę społeczności szkolnej przedstawieniem pt. Romeo i Julia. Przy okazji niektórzy występujący mogli odkryć swoje własne możliwości twórcze i dostarczyli wiele pozytywnych emocji i przeżyć związanych z występem przed publicznością. Były brawa i gratulacje oraz słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy przysposabiającej do pracy pod kierunkiem pani Bożeny Kanabaja. Następnie udaliśmy się do miejscowości Charzykowy. Znajduje się tu przepiękna plaża oraz szereg licznych atrakcji dla najmłodszych i starszych. Oprócz pięknego jeziora są tam doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W czwartek, 13 października, odbyła się w naszej szkole uroczystość związana ze świętem polskiej szkoły. W apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice. Wiersze i piosenki przygotowane przez uczniów naszej szkoły wprowadziły wszystkich zgromadzonych we wspaniały, radosny nastrój. Podczas uroczystości odbyło się powitanie nowych uczniów w naszej szkole oraz pasowanie na ucznia klasy I ZSS w Karnowie.

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• W środę, 5 października, odbyło się w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Głównym celem imprezy było promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach sportowych oraz stymulowanie pozytywnych zachowań społecznych.Podczas imprezy na uczniów i ich rodziców czekało wiele atrakcji. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat ziemniaków, uczestniczyli w konkursach sportowych i plastycznych związanych oczywiście z ziemniakiem, m.in. biegu z ziemniakiem na łyżce, slalomie z ziemniakiem, skoku w workach. Na wszystkich uczestników zabawy czekały smaczne ziemniaki z ogniska, placki ziemniaczane oraz ziemniaki zakręcone na patyku przygotowane przez klasy przysposabiające do pracy. Dziękujemy paniom z KGW z Karnowa za przybycie na naszą uroczystość i przygotowanie dla społeczności szkolnej pysznych jesiennych smakołyków.

• Z wizytą u Państwa Aleksandry i Artura Polewczyńskich

• W środę 28 września, uczniowie klasy Pdp „b” zawitali do domu rodzinnego kolegi z klasy  Arka w Mroczy. Rodzice Arka przygotowali nam wspaniały piknik. Było ognisko i pieczenie kiełbasek, słodkości i prezenty. Pani Ola przygotowała pokaz pieczenia pizzy przy pomocy Thermomixa. Najnowszy thermomix wykonuje za nas większość czynności w kuchni. Thermomix potrafi bowiem: gotować, ważyć, siekać, mielić, miksować, blendować, mieszać, gotować na parze, ubijać, wyrabiać ciasto, emulgować, podgrzewać, rozdrabniać, roztapiać, karmelizować, a nawet – fermentować! Była wspaniała zabawa i mogliśmy się lepiej poznać. Pani Olu i Arturze Dziękujemy !!!!

• Wycieczka do kina w Bydgoszczy

• W piątek,16 września uczniowie klasy Pdp „b” wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Test to jedno z największych miast w Polsce, zajmuje 8. miejsce pod względem liczby ludności. Miasto położone jest częściowo w pradolinie rzeki Brdy. Ciągnie się od Łąk Nadnoteckich aż po Wisłę, gdzie Brda ma swoje ujście.  Bydgoszcz to także ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. Działają m.in.: operafilharmonia, teatry, kinamuzea, galerie sztuki.
            Po zwiedzeniu najciekawszych miejsc udaliśmy się do  Multikina na  polską komedię pt. "Kryptonim Polska". - Dwa zwalczające się środowiska, dwa przeciwstawne pomysły na życie, a w tym wszystkim ona i on... I miłosne uczucie wystawione na największą próbę.