• Wycieczka rowerowa

• W środę, 21 września, uczniowie ZSS w Karnowie uczestniczyli w kolejnej wycieczce rowerowej. Tym razem celem wycieczki było Jezioro Wielkie w Samsieczynku. Jest to zbiornik znajdujący się na terenie gminy Mrocza o powierzchni ponad 17 ha i ciekawej linii brzegowej biegnącej w dużej części na skaraju lasu. Uczniowie wrócili zmęczeni ale zadowoleni z pierwszej wycieczki rowerowej w tym roku szkolnym.

• Spotkanie z policjantami

• We wtorek, 20 wrzesnia uczniowie naszej szkoły, mieli okazję porozmawiać z polcjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Zaproszeni goście mówili również o bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• W piątek, 30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Połzudniowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie! ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii, dlatego 30 września w naszej szkole będzie obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

Już niedługo relacja z wydarzenia w naszej szkole!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• W czwartek, 1 września odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.  Społeczność uczniowską, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, przywitał dyrektor szkoły Pan Mariusz Dereziński. Życzył wszystkim uczniom samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu pasji i zainteresowań a nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły spokoju i samych radości w pracy z uczniami.