• Poznaj Polskę

• Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. To program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w trzydniowej wycieczce do Wrocławia.
            W ramach wyjazdu zwiedzą m.in. Ostrów Tumski, Stary Rynek, Halę Stulecia, Panoramę Racławicką, Hydropolis.

Całkowity koszt projektu – 12 300 zł

Kwota dofinansowania – 9 840 zł

• Wycieczki turystyczno-krajoznawcze naszych uczniów

• Nasze szkoła stara się stale rozszerzać ofertę edukacyjno-wychowawczą ponad zajęcia programowe i dodatkowe odbywające się na terenie placówki. Do takich form zaliczyć można różnorodne wycieczki oraz wyjścia w ramach zajęć. Uczniowie naszej szkoły dzięki wsparciu lokalnych i krajowych firm oraz przedsiębiorstw uczestniczą w wycieczkach do najważniejszych miejsce w Polsce. Zwiedzili już Warszawę, Zakopane i Tatry, Kraków a obecnie planowany jest wyjazd na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. W imieniu dzieci z naszej szkoły składamy gorące podziękowania na ręce naszych sponsorów, dzięki którym wyjazdy te były możliwe. Uśmiech i zadowolenie dziecka jest największym dowodem na to, że my dorośli działamy w słusznej sprawie.

„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy proste dziękujemy zawiera wszystko, co wyrazić chcemy.”

W szczególności chcemy podziękować:

Fundacja PKO Banku Polskiego

Krajowa Spółka Cukrowa SA

Bank Spółdzielczy Nakło nad Notecią

Pan Mateusz Gąsior

Pan Radosław Sikorski

Pan Waldemar Juszczak

Pan Andrzej Narożny

• Z alpaką przez powiat nakielski

• Od początku września odbywają się w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne dofinansowane przez Starostwo Powiatowe „Z alpaką przez powiat nakielski”.

23 września uczniowie gościli w Rozwarzynie w Alpakoterapii LasAlpakas, gdzie przypomnieli sobie zasady zachowania się w obecności zwierząt, spacerowali po lesie z alpakami, karmili je, poznali też inne zwierzęta mieszkające w gospodarstwie.

30 września odwiedziliśmy Przystań w Nakle nad Notecią. Spacerowaliśmy wraz z alpakami podziwiając Noteć w jesiennej odsłonie.

7 października odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną hodowlę alpak w Jarużynie „Alpakowy Ogród”. Uczniowie poznali również inne zwierzęta: owieczki, kózki, papugi.

Przed nami jeszcze inne wyprawy , spacery i spotkania. Projekt będzie realizowany do połowy grudnia

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• Nowa galeria Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego została dodana do albumu fotograficznego

W środę, 1 września odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.  Społeczność uczniowską, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, przywitał dyrektor szkoły- Pan Mariusz Dereziński. Życzył wszystkim uczniom samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu pasji i zainteresowań a nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły spokoju i samych radości w pracy z uczniami.