• Spotkanie integracyjne w Chojnicach

• Wyjazd do zaprzyjaźnionej szkoły  w Chojnicach  - Spotkanie integracyjne z prezentacją przedstawienia „Jaś i Małgosia”

W środę, 1 marca uczniowie klasy Pdp B kolejny raz wybrali się z wizytą do zaprzyjaźnionej szkoły specjalnej w Chojnicach. Oczywiście oprócz miłego spotkania integracyjnego z klasą pani Bożeny Kanabaja nasi uczniowie zapewnili rozrywkę społeczności szkolnej przedstawieniem pt. „Jaś i Małgosia”. Przedstawienie oprócz scenerii bajkowej miało również przesłanie ekologiczne.  Uczniowie zaprezentowali się wspaniale wykazując swoją odwagę, zaangażowanie i talent. Były brawa i gratulacje.  Pan Dyrektor  Jan Gliszczyński   osobiście podziękował i pogratulował  naszym aktorom. Wręczył piękny upominek. Podkreślił również, że dzięki takiej współpracy  uczniowie łatwiej  przełamują swoją nieśmiałość i zażenowanie oraz pokazują swoje dobre strony, poprzez co szybciej osiągają dojrzałość szkolną i zyskują cenne umiejętności obcowania z grupą. Potem był słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów pani Bożeny a także pan Marek Krawczyk  zorganizował pokaz działania drukarki 3 D. Uczniowie mogli się  przyjrzeć procesowi druku 3D od momentu przygotowania modelu, aż do wzięcia do ręki gotowego, wydrukowanego elementu. Były to pisanki wielkanocne.

• XX Konkurs Poezji Religijnej

• We wtorek, 28 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Konkursie Poezji Religijnej zorganizowanym przez ZSS w Szubinie. Prezentacja utworów odbyła się w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna. Przystąpili do niej uczniowie z Kcyni, Żnina, Bydgoszczy, Szubina i Karnowa. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy  I-IV, klasy V-VIII oraz klasy PDP.

W pierwszej kategorii ZSS w  Karnowie reprezentowali:

Nadia Adamczyk, która zajęła I miejsce oraz Jakub Lewandowski; w drugiej kategorii wiekowej wystąpiły: Eliza Adamczyk, która zajęła II miejsce  oraz Joanna Chmara; w trzeciej kategorii wiekowej wystąpiły:  Vanessa Stepa, która zajęła II miejsce, Paulina Kwiatkowska oraz Wiktoria Osińska.

Gratulujemy laureatom, a także pozostałym uczestnikom ponieważ wszyscy wspaniale reprezentowali naszą szkołę.

Opiekun - Małgorzata Brząkowska