• Mikołajki

• Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Od samego rana biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.  W tym roku wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej i uczestniczyli w różnego typu zabawach, grach zajęciach plastycznych i technicznych. Zabawie towarzyszyła oczywiście świąteczna muzyka i mnóstwo słodkości.

• W tańcu wyrażam siebie

• „Taniec jest ukrytym językiem duszy”…  ta myśl towarzyszyła uczniom naszej szkoły podczas pokazu i warsztatów tanecznych zorganizowanych 24 listopada. Przeprowadziła je finalistka V edycji programu telewizyjnego You Can Dance - Katarzyna Bień.  Towarzyszyli jej: Zuzanna Baron oraz Michał Szmelc, mistrzowie Polski, zdobywający liczne sukcesy na arenie międzynarodowej.

W trakcie zajęć dzieci mogły podziwiać przygotowane przez tancerzy układy taneczne w stylu hip-hop. Druga część spotkania polegała na przeprowadzeniu warsztatów, w których to uczniowie mogli wcielić się w rolę tancerzy. Dzieci z chęcią i zainteresowaniem uczestniczyły w tej cennej lekcji i nowym doświadczeniu. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy, nawet najmniejszy sukces jest wynikiem ciężkiej pracy.

Taniec to nie tylko umiejętność stawiania kroków i ruchu ciała w rytmie muzyki, to również wyrażanie własnych emocji, kształtowanie słuchu, pobudzanie wyobraźni, a także stymulacja muzykalności. Zajęcia taneczne mogą pełnić funkcję rehabilitacyjną i korekcyjną, a także pomóc w nawiązywaniu relacji międzyludzkich.

Zorganizowane spotkanie było pierwszym z cyklu zaplanowanego programu, zawierającego elementy choreoterapii, podczas którego dzieci nabywać będą wiedzę o rodzajach tańca, a także uczestniczyć aktywnie w warsztatach.

• Polska – moja ojczyzna

• W środę 8 listopada 2023 roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, odbył się w naszej szkole konkurs „Polska – moja ojczyzna”. Udział w nim wzięli przedstawiciele klas: IV-V, VII, VI-VIII, przysposabiających do pracy oraz I klasy szkoły branżowej I stopnia. Konkurs rozpoczął się prezentacją na temat 11 listopada, a następnie uczestnicy przystąpili do rozwiązania testu poświęconego naszej ojczyźnie. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą o naszym kraju. Zmagania konkursowe wygrała I klasa szkoły branżowej I stopnia. Miejsce II zajęła klasa przysposabiająca do pracy „C”, a III – klasa VII. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a najlepsze zespoły dodatkowo nagrodę rzeczową dla swojej klasy.
            Konkurs przygotowały panie: Marlena Kowalska, Agnieszka Bembnista, Anna Chyżewska oraz Monika Domitrz.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• Obchody Święta Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia również i w tym roku uczniowie przygotowali uroczysty apel.

• Daj Ziemi Szansę

• W poniedziałek, 20 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych "Daj Ziemi Szansę - planeta B nie istnieje" odbywających się w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Bydgoszczy.

• Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej

• W październiku odbył się w naszej szkole VIII Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z Warlubia, Kcynii i naszej szkoły. Wszystkich zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły, Mariusz Dereziński. Celem turnieju była nie tylko dobra zabawa, ale także popularyzacja piłki siatkowej jako formy rekreacji ruchowej, integracja młodzieży oraz wyłonienie najlepszej drużyny. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.