• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• W piątek, 23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nie kryjąc radości i snując wakacyjne plany pożegnaliśmy miniony rok szkolny, pełen nowych wyzwań i doświadczeń.  Podczas spotkania wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Dyrektor szkoły p. Mariusz Dereziński życzył wszystkim zgromadzonym udanych, radosnych, słonecznych i pogodnych wakacji, przypomniał też o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku.

• Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

• Jakub Kulczewski, uczeń naszej szkoły, odniósł ogromny sukces, zajął III miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II, który został zorganizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni. Ponad 50 uczestników z 17 placówek wzięło udział w tym konkursie. Do rywalizacji stanęli wychowankowie szkół specjalnych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także młodzieżowych ośrodków wychowawczych z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Całość rozpoczęła się Mszą Świętą w miejscowym Sanktuarium Krzyża Świętego, której przewodniczył ks. kan. Michał Kostecki. Myślą przewodnią jedenastej edycji konkursu były słowa papieża z Tryptyku Rzymskiego: ,,A jednak niecały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!”. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu, a następnie konieczne były dwie dogrywki dla dwóch uczestników: najpierw pisemna a później ustna. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla Jakuba, a także dla Elizy Adamczyk i Filipa Redlińskiego, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Opiekun: Małgorzata Brząkowska.

• Dzień dobra - ogólnopolska akcja Caritas

• Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Dzień dobra", zorganizowanej przez Caritas. To radosne ŚWIĘTO POMAGANIA – wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas! To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas. W naszej szkole zorganizowano kiermasz, na którym sprzedawane były słodkości przygotowane przez uczniów i nauczycieli.