• Szkolne Jasełka z okazji Świąt Bożego Narodzenia

•

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawiania jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest w naszej szkole. Niestety w tym roku szkolnym nie udało się nam uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu ze względu na sytuacje pandemiczną w kraju. Nasi dzielni aktorzy nagrali piękne jasełka, które możemy zobacz otwierając poniższy link.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz p.Alicji Splitt i p.Małgorzacie Brząkowskiej za przygotowanie wspaniałego przedstawienia.

• Wycieczka do fabryki bombek w Gnieźnie

• W grudniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek w Gnieźnie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych.

Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła! Następnie wzięliśmy udział w  warsztatach plastycznych, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombki choinkowe. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do sklepu firmowego kupując wyjątkowe ozdoby.

• Szkolne konkursy z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego

• W listopadzie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach zorganizowanych z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Na etapie szkolnym miały miejsce dwa konkursy:  wiedzy o życiu i służbie błogosławionego kardynała  oraz plastyczny. W konkursie wiedzy wzięli udział uczniowie starszych klas: VIII oraz  branżowych, natomiast w plastycznym uczniowie wszystkich klas naszej szkoły.

Wyłoniono laureatów tych konkursów.

W konkursie wiedzy o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim wykazali się największą wiedzą:

I miejsce – Kelly Centek

II miejsce – Klaudiusz Raszka

III miejsce – Filip Redliński.

Najwspanialsze prace plastyczne wykonali:

I miejsce – Łukasz Kałas,

II miejsce – Emilia Żygowska,

III miejsce – Anita Górecka,

IV miejsce – Aneta Chylewska,

V miejsce – Łucja Gumienna.

Prace plastyczne wyżej wymienionych osób zostały również zauważone w konkursie plastycznym zorganizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią. Szczególnie wyróżniono pracę Łukasza Kałsa, któremu serdecznie gratulujemy.