• Program Rekolekcji Wielkopostnych

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

15.16.17. marca  2021 roku

Temat rekolekcji:    „Eucharystia – autostradą do nieba” Bł. Carlo Acutis

W czasie Wielkiego Postu zwykle uczestniczyliśmy w rekolekcjach, które odbywały się w kościołach. Z uwagi na pandemię w tym roku rekolekcje będą miały inny charakter, odbędą się w naszych domach.

Uczniowie otrzymają materiały, propozycje katechetyczno – rekolekcyjne. Wraz z rodzicami będą :

- odmawiać modlitwy,

- wypełniać karty pracy,

- brać udział w konkursach,

- oglądać materiały serwisie internetowym YouTube,

-  brać udział w spotkaniach  online na stronach internetowych  diecezji   bydgoskiej,                                              - oglądać filmy religijne na  wskazanych stronach  internetowych.

Wypełnione karty pracy i prace konkursowe należy dostarczyć do szkoły do dnia 19.03.2021 roku.

Plan  rekolekcji:

12.03.2021 roku

W tym dniu, wychowawcy klas w ZSS w Karnowie przekażą rodzicom uczniów materiały rekolekcyjne,  przygotowane przez katechetów pracujących w szkole.

15 – 17.03.2021 roku

Uczniowie /korzystając z pomocy rodziców lub opiekunów/ wykonują  przekazane  karty pracy, prace konkursowe, oglądają w Internecie zaproponowane filmy, obrazy, prezentacje.

19.03.2021 roku

Rodzice dostarczają do szkoły i przekazują wychowawcom klas: karty pracy, prace konkursowe.

26.03.2021 roku

Katecheci oceniają karty pracy, ogłaszają wyniki konkursu, przygotowują wystawę prac. Wyróżnieni uczniowie otrzymują dyplomy i nagrody /przekazuje wychowawca klasy/.

• Aplikacja STOP COVID

• Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią, zwraca się z prośbą o wsparcie promowania aplikacji STOP COVID, zachęcając wszystkich rodziców do zainstalowania aplikacji.

Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna, a także może stanowić skuteczne narzędzie w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS – CoV- 2. Monitoruje ona otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. „Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli np. dany użytkownik ma dodatni wynik testu – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. Aplikacja jest systematycznie udoskonalana. Za jej pomocą można np. po otrzymaniu informacji o kontakcie z osobą zakażoną zapisać się na test. Dostępna jest w kilku językach i działa na terenie Unii Europejskiej. Materiały dotyczące aplikacji STOP COVID znajdują się na stronie:

• PILOTAŻOWY PROGRAM „AKTYWNY SAMORZĄD” 2021 finansowany ze środków PFRON

• Cele programu:

1. Celem głównym programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

2. Cele szczegółowe programu:

- przygotowanie beneficjentów programu z zaburzeniami ruchu, słuchu i percepcji wzrokowej do pełnienia różnych ról społecznych poprzez umożliwienie im włączenia się do tworzącego się społeczeństwa informacyjnego,

- przygotowanie beneficjentów programu do aktywizacji społecznej, zawodowej lub wsparcie w utrzymaniu zatrudnienia poprzez likwidację lub ograniczenie barier w poruszaniu się oraz barier transportowych,

- umożliwienie beneficjentom programu aktywizacji zawodowej poprzez zastosowanie elementów wspierających ich zatrudnienie,

- poprawa szans beneficjentów programu na rywalizację o zatrudnienie na otwartym rynku pracy poprzez podwyższanie kwalifikacji.

Więcej informacji: Ogloszenie_Aktywny_Samorzad.pdf​​​​​​​