W poniedziałek, 20 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych "Daj Ziemi Szansę - planeta B nie istnieje" odbywających się w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Bydgoszczy.
Daj Ziemi Szansę
Najpiękniejszy owocowy ludzik
Owocowy zawrót głowy, czyli szkolny konkurs techniczny na ,,Najpiękniejszego owocowego ludzika’’
W piątek, 27 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w degustacji owocowych szaszłyków i soków.
W tym dniu odbyło się też podsumowanie szkolnego konkursu na ,,Najpiękniejszego owocowego ludzika.’’ Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Zuzanna Borzych klasa 3 Szkoła Podstawowa
II miejsce: klasa PDP B
III miejsce: klasa PDPA
Wyróżnienia:
Rafał Maik klasa IV-VIII
Fabian Twardowski klasa IV-VIII
Klasa I -III Szkoła Podstawowa
Celem konkursu oraz poczęstunku było wyrabianie nawyków prozdrowotnych poprzez zachęcanie do zdrowego odżywiania się oraz wdrażanie do systematycznego spożywania owoców i picia soków owocowych.
Organizatorzy: Karolina Michna, Małgorzata Betańska, Beata Jankowska- Mreła, Ewa Szłapa
Dzień Edukacji Narodowej
14 października jest w placówkach oświatowych w Polsce dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodzimy bowiem Dzień Nauczyciela a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty - słowem Święto Szkoły. Jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły: obecnych i emerytowanych. I właśnie z tej okazji co roku cała społeczność szkolna spotyka się na uroczystej akademii. Nie inaczej było także w obecnym roku szkolnym.
Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej
W październiku odbył się w naszej szkole VIII Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z Warlubia, Kcynii i naszej szkoły. Wszystkich zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły, Mariusz Dereziński. Celem turnieju była nie tylko dobra zabawa, ale także popularyzacja piłki siatkowej jako formy rekreacji ruchowej, integracja młodzieży oraz wyłonienie najlepszej drużyny. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Realizacja zadań z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Kujawsko-pomorskie działą z Głową!
Departament Spraw Społecznych i Zdrowia zaprasza na bezpłatne spotkania psychoedukacyjne.
- Jak komunikować się z nastolatkiem? Czy robię to dobrze?
- Jak dostrzec u dziecka kryzys emocjonalny, psychiczny?
- Co robić gdy dziecko doświadcza trudności? Kiedy i jak reagować?
- Co mówić, a czego absolutnie nie?
- Gdzie szukać pomocy i wsparcia?
To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie rodzice i opiekunowie na każdym etapie wychowania dziecka. To właśnie z myślą o nich Samorząd Województwa podjął się realizacji, w ramach kampanii Kujawsko-Pomorskie działa z GŁOWĄ!, Koncepcji realizacji zadań z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży… bo GŁOWA jest najważniejsza, której głównym celem jest zwiększenie wiedzy, kompetencji i umiejętności praktycznych rodziców oraz opiekunów w zakresie prewencji kryzysów w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Spotkanie poprowadzi Pani Magdalena Masłowska − doświadczony pedagog, suicydolog, terapeuta pedagogiczny, edukator bezpieczeństwa cyfrowego, w bieżącej pracy podejmujący szereg działań mających na celu wsparcie i pomoc dzieciom oraz młodzieży, a także ich rodzinom w kryzysie, traumie, trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych uzależnieniem, współautor i realizator programów edukacyjnych oraz profilaktyczno-wychowawczych.
Wstęp na spotkania jest bezpłatny.
Najbliższe spotkanie odbędzie się 03.10.2023 r. o godz. 17 w Przystani Powiat Nakielskiw Nakle nad Notecią, ul. Notecka 4.
XVIII Bieg Feniksa
W sobotę, 30 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII edycji Wrześniowych Biegów Feniksa. Tegoroczna impreza idealnie wpisała się również w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu 23-30 września.
Organizatorem imprezy pod hasłem: „Bieganie i zdrowy styl życia Twoim Nałogiem” był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Feniks” Mrocza. W imieniu Zarządu LUKS Feniks otwarcia imprezy dokonał Prezes klubu Marcin Klebswraz z prowadzącym – Panem Andrzejem Brzóską. W tegorocznych biegach czynnie wzięło udział ok. 250 osób, reprezentujących nie tylko Mroczę, ale także ościenne miejscowości. Rywalizacja przebiegła zgodnie z wiekiem uczestników, na dystansach od 250 m dla wieku przedszkolnego do 1700 m w biegach otwartych. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Ziółkowski, Krystian Salachna i Fabian Zieliński.
Festyn Sportowo-Rekreacyjny
W czwartek, 28 września uczniowie naszej szkoły jak co roku, wzięli udział w festynie sportowo-rekreacyjnym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Szubinie. Głównym celem spotkania było promowanie sportu przez zabawę oraz kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego. Na dzieci i młodzież czekał szereg atrakcyjnych konkurencji sportowych i świetna zabawa. Nasi uczniowie zajęli II miejsce. Gratulujemy!
Wycieczka do Nakła nad Notecią
Wizyta w Straży Miejskiej i na nakielskiej pływalni.
W piątek, 30 września uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Nakła. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Straży Miejskiej. Uczniowie zobaczyli jak działa monitoring miejski, obejrzeli pokaz sprzętu potrzebnego przy interwencji, między innymi pałek czy kajdanek oraz sprzętu potrzebnego do łapania zwierząt. Uczniowie otrzymali odblaski na rower lub plecak. Podkreślono, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że staną się widoczne przez kierujących pojazdem z dużej odległości.
Dziękujemy Panom Funkcjonariuszom za miłe spotkanie.
Drugim punktem wyjazdu była wizyta na nakielskiej pływalni gdzie uczniowie doskonalili umiejętość pływania.
Wycieczka rowerowa do Samsieczynka
We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej wycieczce rowerowej. Tym razem celem wycieczki było Jezioro Wielkie w Samsieczynku. Jest to zbiornik znajdujący się na terenie gminy Mrocza o powierzchni ponad 17 ha i ciekawej linii brzegowej biegnącej w dużej części na skaraju lasu. Uczniowie wrócili zmęczeni ale zadowoleni z pierwszej wycieczki rowerowej w tym roku szkolnym.
Wycieczka do Biskupina
We wtorek, 19 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Trwał tam XXVIII Festyn Archeologiczny "My Słowianie". W tym roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji związanych z mieszkańcami średniowiecznej Polski. Było gotowanie, wierzenia, warsztaty, wykłady, koncerty, pokazy konne i bitwy wojów. Oprócz Słowian, w innych rekonstrukcjach można było podglądać jak żyli mieszkańcy naszych terenów w osiedlu pierwszych rolników, łowców i zbieraczy, lub w osadzie obronnej na półwyspie, która jest symbolem Biskupina.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek, 4 września o godzinie 8.30.
Rozkład jazdy szkolnych autobusów 4 września 2023 r.
Nakło nad Notecią - odjazd godz. 8.15, powrót godz. 9.40
Sadki - odjazd godz. 8.00, powrót godz. 9.20
Mrocza - odjazd godz. 8.10, powrót po zakończeniu uroczystości.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
W piątek, 23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nie kryjąc radości i snując wakacyjne plany pożegnaliśmy miniony rok szkolny, pełen nowych wyzwań i doświadczeń. Podczas spotkania wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Dyrektor szkoły p. Mariusz Dereziński życzył wszystkim zgromadzonym udanych, radosnych, słonecznych i pogodnych wakacji, przypomniał też o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku.
Konkurs plastyczno- techniczny ,,Ziemia w naszych rękach’’
W środę 31 maja 2023 roku, w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie, odbyło się wręczenie nagród dla uczestników konkursu ekologicznego ,,Ziemia w naszych rękach’’.
Najlepsze prace zostały nagrodzone. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce : Bartosz Kaczmarek - klasa VII Szkoła Podstawowa
II miejsce: Dominika Adamczyk - klasa VII Szkoła Podstawowa
III miejsce: Fabian Młynarek - klasa I Szkoła Podstawowa
Organizatorzy: Małgorzata Betańska, Beata Jankowska- Mreła
Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II
Jakub Kulczewski, uczeń naszej szkoły, odniósł ogromny sukces, zajął III miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II, który został zorganizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni. Ponad 50 uczestników z 17 placówek wzięło udział w tym konkursie. Do rywalizacji stanęli wychowankowie szkół specjalnych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także młodzieżowych ośrodków wychowawczych z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Całość rozpoczęła się Mszą Świętą w miejscowym Sanktuarium Krzyża Świętego, której przewodniczył ks. kan. Michał Kostecki. Myślą przewodnią jedenastej edycji konkursu były słowa papieża z Tryptyku Rzymskiego: ,,A jednak niecały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!”. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu, a następnie konieczne były dwie dogrywki dla dwóch uczestników: najpierw pisemna a później ustna. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla Jakuba, a także dla Elizy Adamczyk i Filipa Redlińskiego, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Opiekun: Małgorzata Brząkowska.
Dzień dobra - ogólnopolska akcja Caritas
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Dzień dobra", zorganizowanej przez Caritas. To radosne ŚWIĘTO POMAGANIA – wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas! To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas. W naszej szkole zorganizowano kiermasz, na którym sprzedawane były słodkości przygotowane przez uczniów i nauczycieli.
Piknik rodzinny na Ranczu u Amadeusza
W piątek, 19 maja 2023, klasy najmłodsze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie, gościły w mini Zoo w Nakle. Organizatorkami wycieczki były: p. Katarzyna Kucharska, p. Martyna Chwilka, p. Beata Jankowska - Mreła oraz p. Rita Gajewska. Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy na temat rożnych zwierząt, zamieszkujących Zoo, kształtowanie świadomości przyrodniczej dzieci, integrowanie grupy we wspólnej zabawie.
Dzieci miały okazję usłyszeć mnóstwo ciekawostek o zwierzętach i ich życiu, a także zobaczyć zwierzęta egzotyczne. Przyglądanie się zachowaniu różnych zwierzątek budziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji, co chwilę dało się słyszeć śmiech wśród naszych uczniów. Nie zabrakło również konkurencji sportowych. Po intensywnym zwiedzaniu, dzieci miały chwilę relaksu, gdzie przy grillu wraz ze swoimi rodzicami, mogły zjeść posiłek. Po tak wyczerpującym dniu dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do swoich domów.
Turniej Gier i Zabaw Wielkanocnych
W środę, 5 kwietnia w naszej szkole odbył się Turniej Gier i Zabaw Wielkanocnych. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej. Nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych oraz konkurencji sportowych. Reprezentanci wybranych klas mogli zmierzyć się w torze przeszkód. Ich zadaniem było m.in. bieg z jajkiem na łyżce czy też zebranie jak największej ilości jajeczek do koszyka w określonym czasie. Dzieci mogły nie tylko świetnie się bawić, ale również utrwalać wiedzę dotyczącą zbliżających się świąt i wykazać swoją wiedzę w wielkanocnym quizie. Dodatkowo chętne osoby mogły poczuć się jak mali artyści i ozdobić duże pisanki według własnego pomysłu. Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, a wychowawcom klas zostały wręczone dyplomy za udział w zabawie. Czas turnieju upłynął w radosnej atmosferze.
Na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. "Najpiękniejsza palma wielkanocna". Uczniowie, którzy zdobyli miejsce na podium to:
I miejsce - Marta Wiśniewska
II miejsce - Dominika Adamczyk
III miejsce - Nadia Konke
Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za aktywny udział oraz dobry humor :).
Organizatorzy: Małgorzata Betańska, Karolina Michna, Beata Jankowska - Mreła
Powitanie Wiosny
W poniedziałek, 27 marca uczniowie naszej szkoły "Powitali Wiosnę”. Podczas spotkania dzieci utrwalały wiedzę na temat charakterystycznych cech przedwiośnia, oraz rozwijały swoją kreatywność, uczestnicząc w różnorodnych grach i zabawach dotyczących wiosennej tematyki. Specjalną atrakcją był niekonwencjonalny pokaz mody, w trakcie którego zaprezentowano stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, takich jak: kartony, worki, papier, gazety, folia, płyty CD. Modelami byli nasi uczniowie, którzy wykazując się ogromną odwagą prezentując kreacje na wybiegu. Występy nagrodzone zostały gromkimi brawami, a specjalne podziękowania i upominki powędrowały do dzieci, które wspólnie z rodzicami włączyły się w przygotowania, wykonując stroje w domu. Podczas spotkania uczniowie poznawali zasady właściwej rywalizacji oraz pracy w grupie, wykonując wiosenny wianek.
Na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Pani Wiosna”. Najciekawsze prace, zdaniem jury, przygotowali:
Miejsce I – Dominika Adamczyk oraz Bartosz Kaczmarek,
Miejsce II – Nadia Konke oraz Maja Adamczyk,
Miejsce III – Monika Bukowiecka oraz Marta Wiśniewska
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.
Organizatorzy: Beata Kożuchowska, Martyna Różańska
Link do obejrzenia filmu z obchodów pierwszego dnia wiosny:
https://drive.google.com/file/d/101ynkN-5pfVHy0zpWGUOeRsPHib9fLB0/view?usp=sharing
Szkolne Koło Caritas
Kolejny raz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w ZSS w Karnowie, wraz z opiekunem, przeprowadzili zbiórkę żywności dla potrzebujących. Włączając się tym samym w ogólnopolską akcję Caritas. Z dużym zaangażowaniem, w dniach 17 i 18 marca 2023 roku zapraszali klientów sklepu „Biedronka” przy ulicy Mroteckiej, do przystąpienia do akcji i zakupienia produktów z długim terminem ważności. Zebraliśmy 62 kilogramy żywności, co pozwoliło nam przygotować 14 paczek dla potrzebujących. Szczególne podziękowania kierujemy do darczyńców oraz rodziców wolontariuszy: pani Tomaszewskiej-Tadych, pani Góreckiej, pana Walkowiaka, pana Cerajewskiego.
Opiekun SKC, Małgorzata Brząkowska
Spotkanie integracyjne w Chojnicach
Wyjazd do zaprzyjaźnionej szkoły w Chojnicach - Spotkanie integracyjne z prezentacją przedstawienia „Jaś i Małgosia”
W środę, 1 marca uczniowie klasy Pdp B kolejny raz wybrali się z wizytą do zaprzyjaźnionej szkoły specjalnej w Chojnicach. Oczywiście oprócz miłego spotkania integracyjnego z klasą pani Bożeny Kanabaja nasi uczniowie zapewnili rozrywkę społeczności szkolnej przedstawieniem pt. „Jaś i Małgosia”. Przedstawienie oprócz scenerii bajkowej miało również przesłanie ekologiczne. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale wykazując swoją odwagę, zaangażowanie i talent. Były brawa i gratulacje. Pan Dyrektor Jan Gliszczyński osobiście podziękował i pogratulował naszym aktorom. Wręczył piękny upominek. Podkreślił również, że dzięki takiej współpracy uczniowie łatwiej przełamują swoją nieśmiałość i zażenowanie oraz pokazują swoje dobre strony, poprzez co szybciej osiągają dojrzałość szkolną i zyskują cenne umiejętności obcowania z grupą. Potem był słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów pani Bożeny a także pan Marek Krawczyk zorganizował pokaz działania drukarki 3 D. Uczniowie mogli się przyjrzeć procesowi druku 3D od momentu przygotowania modelu, aż do wzięcia do ręki gotowego, wydrukowanego elementu. Były to pisanki wielkanocne.
Archiwum Aktualności
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Październik 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Wszystkie