Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wyjazdach na lodowisko w Nakle nad Notecią, których celem jest przede wszystkim propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Młodzież hartuje i uodpornia organizm, doskonali sprawność fizyczną oraz indywidualne umiejętności jazdy na łyżwach poprzez gry, zabawy i ćwiczenia. Uczniowie utrwalają także podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na lodowisku.
Nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach
V Międzyszkolny Turniej Badmintona
W środę, 27 listopada, odbył się w naszej szkole V Międzyszkolny Turniej Badmintona. Łącznie w grach pojedynczych udział wzięło 15 uczniów z trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią oraz ZSS w Karnowie. Poziom sportowy zawodników był wysoki, a wiele pojedynków pasjonujących i zaciętych. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Zmagania sportowe miały na celu integrację dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Turniej odbył się w ramach projektu pn. "Sport, turystyka i rekreacja". Projekt został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią w ramach zajęć pozalekcyjnych.
Wyśpiewajmy naszą wolność
Z takim przesłaniem uczciliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole. Dokładnie o godz. 11.11 w piątek rozpoczęliśmy obchody uroczystym odśpiewaniem hymnu przez całą społeczność szkolną. Uroczysta akademia przygotowana przez uczniów przybliżyła historię odzyskania niepodległości przez Polskę. Radością trzeba się dzielić, więc druga część obchodów odbyła się o godz.16 z udziałem licznie przybyłych gości. Na uroczystości obecny był wicestarosta Tomasz Miłowski, przedstawiciele rady powiatu nakielskiego i gminy Nakło nad Notecią, sołtys i mieszkańcy wsi Karnowo, rodzice oraz wiele innych osób.
Był to niezwykły wieczór. Uczniowie zaprezentowali spektakl, w którym gestem, tańcem, słowami, piosenką pokazali jak rozumieją wolność. Ze wzruszeniem oglądaliśmy ważne momenty historii Polski – czasy wojenne, lata komunizmu, kartek, kolejek, wybór papieża, stan wojenny, okrągły stół, wstąpienie Polski do UE. „Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem”- to ostatnie słowa tego pięknego spektaklu przygotowanego przez dzieci pod kierunkiem Beaty Kożuchowskiej i Rity Gajewskiej.
W części artystycznej wystąpił również zespól taneczny AMADEO z Bydgoszczy pod kierunkiem Hanny Boguckiej. Niepełnosprawni artyści zachwycili nas mistrzowskim wykonaniem poloneza oraz wielu innych tańców.Po uczcie duchowej wszyscy mogli skosztować pysznych rogali oraz wymienić się wrażeniami przy gorącej kawie. Było pięknie, wzruszająco i niezwykle.
Mój szkolny kolega z misji
W październiku w naszej szkole rozpoczęliśmy projekt pt. „Mój szkolny kolega z misji”. Odpowiedzieliśmy tym samym na wezwanie papieża Franciszka „Ochrzczeni i posłani – październik nadzwyczajny miesiąc misyjny” oraz wzięliśmy udział w ogólnopolskim misyjnym konkursie. Przez kilka miesięcy od października do maja uczniowie wraz z nauczycielami będą realizować interdyscyplinarne założenia projektu. Będą wykonywać zadania plastyczne, literackie, aktorskie a przede wszystkim charytatywne. Zebrane fundusze zostaną przesłane na rzecz wyposażenia szkoły podstawowej, prowadzonej przez siostry ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Gitega, w Burundi. Uczniowie spotkają się z misjonarzem, a także odwiedzą muzeum misyjne w Bydgoszczy. Koordynatorkami projektu są p. Beata Kożuchowska i p. M. Brząkowska.
Święto Pieczonego Ziemniaka
W poniedziałek, 8 października, po raz kolejny w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Głównym celem imprezy było promowanie aktywności i współpracy w konkurencjach i zabawach sportowych oraz stymulowanie pozytywnych zachowań społecznych. Podczas imprezy na uczniów i ich rodziców czekało wiele atrakcji. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat ziemniaków, uczestniczyli w konkursach sportowych i plastycznych związanych oczywiście z ziemniakiem, m.in. biegu z ziemniakiem na łyżce, slalomie z ziemniakiem, rzutach do celu. Na wszystkich uczestników zabawy czekały smaczne ziemniaki z ogniska oraz frytki. Na zakończenie imprezy zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Jumpin Place - Park Trampolin
Jumpin Place - Park Trampolin
W środę 20 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do parku trampolin Jumpin Place w Bydgoszczy. Celem wyjazdu było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja uczniów oraz rozwijanie zainteresowania sportem. W parku trampolin na uczniów czekały różnej wielkości trampoliny, ścieżki akrobatyczne, batuty, baseny z gąbkami i inne atrakcje. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń.
Wizyta w "Wesołej piątce"
We wtorek, 29 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili grupę „Pszczółek” z przedszkola „Wesoła piątka” w Nakle nad Notecią. Młodzież przygtowała dla przedszkolaków zabawy naukowo-badawcze związane z wodą. Dzieci wykonały kolorowy wulkan, kolorową chmurę oraz doświadczenie fizyczne Nurek Kortezjusza. Nie zabrakło także zabawy z bańkami. Tego typu zajęcia są wspaniałą okazją do rozbudzenia ciekawości poznawczej, dzieci ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość.
Kynoterapia - terapia z udziałem psa
W październiku odbyły się w naszej szkole zajęcia z psami. Kynoterapia to metoda wzmacniająca efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies. Goście z Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego, którzy odwiedzili naszą placówkę sprawili dzieciom ogromną radość. Zajęcia z psem mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy uczestnikami a psem. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy uczestnicy przyzwyczajają się do kontaktu z psem, głaszczą go, wydają polecenia. Zajęcia mają za zadanie dostarczenie uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego i satysfakcji z obcowania z psem, przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów, pobudzają aktywność, pozwalają oderwać się od otaczającej rzeczywistości. Dziękujemy za fantastyczne spotkanie.
Koncert Marcina Stycznia
W sobotę, 12 paźdzernika, ucznowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie Marcina Stycznia. Piosenek ze wszystkich dziesięciu płyt artysty, posłuchać można było w zabytkowej auli LO im. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Spotkanie zorganizowano w mieście w ramach Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Z zaproszenia na koncert pt. „Ta droga nie wiedzie w górę, ta droga wiedzie w głąb” skorzystało wiele osób. Publiczność była urzeczona piosenkami Marcina Stycznia. Oprócz utworów autorskich artysta wykonał wiele piosenek do tekstów Jana Pawła II, Ernesta Brylla czy Leonarda Cohena.
Dzień Edukacji Narodowej
W piątek, 11 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły, p.Mariusz Dereziński powitał uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Podczas apelu odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych a następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli program artystyczny przygotwany z tej okazji.
Święto Pieczonego Ziemniaka
W środę, 2 października, w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Głównym celem imprezy było promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach sportowych oraz stymulowanie pozytywnych zachowań społecznych. Podczas imprezy na uczniów i ich rodziców czekało wiele atrakcji. Uczniowie uczestniczyli w konkursach sportowych i plastycznych związanych oczywiście z ziemniakiem, m.in. biegu z ziemniakiem na łyżce, slalomie z ziemniakiem, skoku w workach. Na wszystkich uczestników zabawy czekały smaczne ziemniaki z ogniska, frytki oraz ziemniaki zakręcone na patyku. Dziękujemy paniom z KGW z Karnowa za przybycie na naszą uroczystość i przygotowanie dla społeczności szkolnej pysznych jesiennych smakołyków.
Sprzątanie świata 2019
Clean up the World to ruch wywodzący się z Australii, zapoczątkowany w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcja ta jest prowadzona od 1994 roku.
Również nasza szkoła przyłączyła się do dbania o Planetę. Przez wiele lat uczniowie w tym szczególnym dniu sprzątali Karnowo i okolice szokoły. Obecnie akcja zmienia swój charakter, kładąc teraz nacisk na uświadamianie społeczeństwa, aby nie śmiecić, prawidłowo gospodarować odpadami, inicjować działania, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko. Stąd też już od kilku lat w naszej szkole odbywa się zbiórka surowców wtórnych, która rozpoczyna się w dniu akcji i trwa przez cały rok szkolny. Uczniowie przynoszą rekordowe ilości makulatury, nakrętek od butelek, rywalizując tym samym w konkursie na największą ilość przyniesionych surowców wtórnych.
XXV Jubileuszowy Festyn Archeologiczny
W środę, 18 września, dla uczniów naszej szkoły została zorganizowana jednodniowa wycieczka do Biskupina na XXV Jubileuszowy Festyn Archeologiczny. We wrześniu Muzeum w Biskupinie staje się miejscem festynu archeologicznego, na który zjeżdżają tysiące turystów z całej Polski i Europy.
Każdy z dotychczasowych Festynów Archeologicznych poświęcony był innej problematyce. W tym roku było inaczej. Z okazji jubileuszu połączono wątki tematyczne z poprzednich edycji. Na festynowej scenie zobaczyliśmy wątki związane ze starożytnym Egiptem, Grecją i Rzymem. W obozach wojskowych podziwialiśmy broń i uzbrojenie starożytnych wojowników. Poznaliśmy też barbarzyńskie ludy m.in. Celtów, Gotów i Wandali, którzy niegdyś zamieszkiwali terytorium dzisiejszej Polski. Odwiedziliśmy również Daleki Wschód oraz Amerykę Północną i Indiańskie wioski. Na polu bitwy podziwiaiśmy walkę wojowników wczesnośredniowiecznych. Wyjazd był bardzo udany, sprzyjała nam pogoda, a czas minął niespostrzeżenie. Mamy nadzieję, że taka żywa lekcja historii na długo zapadnie w pamięć.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
W poniedziałek, 2 września, odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Dyrektor szkoły, Mariusz Dereziński, powitał zgromadzonych uczniowie, rodziców i pracowników szkoły. Życzył wszystkim sukcesów, wytrwałości i ciekawych doświadczeń w nowym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!
Wycieczka do Warszawy
W czerwcu uczniowie naszej szkoły uczestniczli w wycieczce do Warszawy. W ciągu dwóch dni udało nam się zobaczyć i zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy. Podczas wyjazdu spacerowaliśmy po Starym Mieście, odwiedziliśmy m.in. Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Pomnik Małego Powstańca oraz obejrzeliśmy wystawę o zniszczeniu i odbudowie Zamku Królewskiego. W Łazienkach Królewskich widzieliśmy m.in. pomnik Fryderyka Chopina oraz Pałac na Wodzie. Wjechaliśmy także na XXX piętro Pałacu Kultury gdzie z taras widokowego podziwialśmy panoramę Warszawy. Jednak wszystkim najbardziej spodobała się wizyta na Stadionie Narodowym.
Dziękujemy wszystim sponsorom naszej wycieczki. Bez Was nie mielibyśmy teraz tylu wspomnień. Dziękujemy!
Alpakoterapia i kynoterapia w praktyce
Ogólnopolska Konferencja „Alpakoterapia i kynoterapia w praktyce” już za nami. W minioną sobotę w murach ZSS Karnowo zjawiło się około 60 osób z różnych stron Polski. Wszystkich łączyły dwie pasje – praca z dziećmi i miłość do zwierząt. Zainteresowanie tematem ogromne! Prelekcje i wykłady poprowadzili najlepsi polscy praktycy z zakresu alpakoterapii i kynoterapii : Hanna Wojciechowska – Prezes PTK, Marta Pietrzykowska – PZHA, Przemysław Chojnacki – Ośrodek Koparka Warszawa, Urszula Mucha – Warszawa, Iwona Srożak – Kwidzyn, Emilia Walczak- Kalisz, Lucyna Klimczak- Inowrocław, Małgorzata Bielska – Bydgoszcz. Słuchacze mieli okazję poznać prawidłowe zasady żywienia alpak, które przekazał przedstawiciel firmy Blattin – David Goral. Był też pokaz strzyżenia alpak. Konferencja trwała do późnych godzin wieczornych, a wszyscy zgodnie orzekli, że takie spotkania należy organizować częściej. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli zorganizować to wielkie przedsięwzięcie : Powiatowi Nakielskiemu, Gminie Nakło nad Notecią, Polskiemu Związkowi Hodowli Alpak, Polskiemu Towarzystwu Kynoterapeutycznemu, firmom: Blattin i Pasze Morawski, panu L.Zwolińskiemu, firmie cateringowej A.Klesińska.
Akcje SKC w naszej szkole
Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole przyłączyło się do akcji Diecezji Bydgoskiej dotyczącej budowy szkoły w Czadzie. Środki na ten cel gromadzimy podczas zbiórek w klasach w ramach skarbonki wielkopostnej, a także kwotę 103 złotych zebraliśmy podczas kiermaszu szkolnego sprzedając ciasto.
Wolontariusze SKC przed świętami wielkanocnymi ponownie wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności „Tak pomagam” organizowanej przez ogólnopolską Caritas. Dzięki przychylności właścicieli i pracowników sklepu Lidl w Nakle nad Notecią wystawiliśmy kosze z przeznaczeniem na dary od życzliwych klientów tego sklepu. Jak zwykle mogliśmy się przekonać jak wielu ludzi wykazało się dobrym sercem i przekazało produkty żywnościowe na rzecz potrzebujących. Zebraliśmy 161,5 kg żywności i przygotowaliśmy 26 paczek. 23 otrzymali uczniowie naszej szkoły, a 3 osoby potrzebujące, mieszkające na terenie parafii p.w. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią. Do akcji przyłączyli się także nauczyciele naszej szkoły zakupując dodatkowe produkty do w.w. paczek. Za pełen poświęcenia wolontariat dziękuję uczniom kwestującym oraz nauczycielom wspierającym akcję.
Mistrz klawiatury
W czwartek, 23 maja odbył się w Zespole Szkół w Karnowie X międzyszkolny konkurs pn. Mistrz Klawiatury, który adresowany jest do uczniów szkół przysposabiających do pracy. W konkursie wzięły udział szkoły ze Żnina, Kcyni, Szubina, Karnowa oraz SOSW nr z Bydgoszczy. Konkurs otworzył dyrektor szkoły p. Mariusz Dereziński, który powitał uczniów wraz z opiekunami oraz przybliżył uczniom zalety korzystania z komputera w życiu codziennym. Tegoroczna tematyka dotyczyła ogólnie pojętej prasy, czyli gazet, czasopism oraz ich tworzenia w redakcjach. Uczestnicy konkursu musieli zredagować tekst konkursowy w edytorze tekstu word oraz rozwiązać quiz dotyczący zagadnień prasowych. I miejsce zdobyła drużyna gospodarzy, II miejsce ZS w Żninie, a trzecie SOSW nr 3 w Bydgoszczy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy, a zwycięska drużyna klawiaturę komputerową. Gratulujemy!!!
Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych
W czwartek, 23 maja uczniowie ze szkoły przysposabiającej do pracy udali się do Mroczy, gdzie w hali widowiskowo-sportowej wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Zadania tegorocznego konkursu były bardzo zróżnicowane: wyszywanie logo WKTON, wyklejanie ramki z zapałek, prace plastyczne i dekoracyjne. To tylko niektóre zadania, z którymi musieli uporać się zawodnicy. W konkurencjach sportowych dominowały konkurencje zręcznościowe. Organizatorzy przygotowali ciepły posiłek, słodycze oraz ciepłe i zimne napoje.
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Wszystkie