• Najpiękniejszy owocowy ludzik

• Owocowy zawrót głowy, czyli szkolny  konkurs techniczny na  ,,Najpiękniejszego  owocowego ludzika’’

W piątek, 27 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w degustacji owocowych szaszłyków i soków.

W tym dniu odbyło się też podsumowanie  szkolnego konkursu na ,,Najpiękniejszego owocowego ludzika.’’ Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Zuzanna Borzych klasa 3 Szkoła Podstawowa

II miejsce: klasa PDP B

III miejsce: klasa PDPA

Wyróżnienia:

Rafał Maik klasa IV-VIII

Fabian Twardowski  klasa IV-VIII

Klasa I -III Szkoła Podstawowa

Celem konkursu oraz poczęstunku  było wyrabianie nawyków prozdrowotnych poprzez zachęcanie do zdrowego odżywiania się oraz wdrażanie do systematycznego spożywania owoców i picia soków owocowych.
            Organizatorzy: Karolina Michna, Małgorzata Betańska, Beata Jankowska- Mreła, Ewa  Szłapa

• Realizacja zadań z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

• Kujawsko-pomorskie działą z Głową!

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia zaprasza na bezpłatne spotkania psychoedukacyjne.

• Jak komunikować się z nastolatkiem? Czy robię to dobrze?
            • Jak dostrzec u dziecka kryzys emocjonalny, psychiczny?
            • Co robić gdy dziecko doświadcza trudności? Kiedy i jak reagować?
            • Co mówić, a czego absolutnie nie?
            • Gdzie szukać pomocy i wsparcia?

To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie rodzice i opiekunowie na każdym etapie wychowania dziecka. To właśnie z myślą o nich Samorząd Województwa podjął się realizacji, w ramach kampanii Kujawsko-Pomorskie działa z GŁOWĄ!, Koncepcji realizacji zadań z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży… bo GŁOWA jest najważniejsza, której głównym celem jest zwiększenie wiedzy, kompetencji i umiejętności praktycznych rodziców oraz opiekunów w zakresie prewencji kryzysów w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Spotkanie poprowadzi Pani Magdalena Masłowska − doświadczony pedagog, suicydolog, terapeuta pedagogiczny, edukator bezpieczeństwa cyfrowego, w bieżącej pracy podejmujący szereg działań mających na celu wsparcie i pomoc dzieciom oraz młodzieży, a także ich rodzinom w kryzysie, traumie, trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych uzależnieniem, współautor i realizator programów edukacyjnych oraz profilaktyczno-wychowawczych.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 03.10.2023 r. o godz. 17 w Przystani Powiat Nakielskiw Nakle nad Notecią, ul. Notecka 4.

• XVIII Bieg Feniksa

• W sobotę, 30 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII edycji Wrześniowych Biegów Feniksa. Tegoroczna impreza idealnie wpisała się również w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu 23-30 września.

Organizatorem imprezy pod hasłem: „Bieganie i zdrowy styl życia Twoim Nałogiem” był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Feniks” Mrocza. W imieniu Zarządu LUKS Feniks otwarcia imprezy dokonał Prezes klubu Marcin Klebswraz z prowadzącym – Panem Andrzejem Brzóską. W tegorocznych biegach czynnie wzięło udział ok. 250 osób, reprezentujących nie tylko Mroczę, ale także ościenne miejscowości. Rywalizacja przebiegła zgodnie z wiekiem uczestników, na dystansach od 250 m dla wieku przedszkolnego do 1700 m w biegach otwartych. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Ziółkowski, Krystian Salachna i Fabian Zieliński.

• Festyn Sportowo-Rekreacyjny

• W czwartek, 28 września uczniowie naszej szkoły jak co roku, wzięli udział w festynie sportowo-rekreacyjnym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Szubinie. Głównym celem spotkania było promowanie sportu przez zabawę oraz kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego. Na dzieci i młodzież czekał szereg atrakcyjnych konkurencji sportowych i świetna zabawa. Nasi uczniowie zajęli II miejsce. Gratulujemy!

• Wycieczka do Nakła nad Notecią

•  Wizyta w Straży Miejskiej i na nakielskiej pływalni.

​​​​​W piątek, 30 września uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Nakła. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Straży Miejskiej. Uczniowie zobaczyli jak działa monitoring miejski, obejrzeli pokaz sprzętu potrzebnego przy interwencji, między innymi pałek czy kajdanek oraz sprzętu potrzebnego do łapania zwierząt. Uczniowie otrzymali odblaski na rower lub plecak. Podkreślono, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że staną się widoczne przez kierujących pojazdem z dużej odległości.

Dziękujemy Panom Funkcjonariuszom za miłe spotkanie.

Drugim punktem wyjazdu była wizyta na nakielskiej pływalni gdzie uczniowie doskonalili umiejętość pływania.

• Wycieczka rowerowa do Samsieczynka

• We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej wycieczce rowerowej. Tym razem celem wycieczki było Jezioro Wielkie w Samsieczynku. Jest to zbiornik znajdujący się na terenie gminy Mrocza o powierzchni ponad 17 ha i ciekawej linii brzegowej biegnącej w dużej części na skaraju lasu. Uczniowie wrócili zmęczeni ale zadowoleni z pierwszej wycieczki rowerowej w tym roku szkolnym.

• Wycieczka do Biskupina

• We wtorek, 19 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Trwał tam XXVIII Festyn Archeologiczny "My Słowianie". W tym roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji związanych z mieszkańcami średniowiecznej Polski. Było gotowanie, wierzenia, warsztaty, wykłady, koncerty, pokazy konne i bitwy wojów. Oprócz Słowian, w innych rekonstrukcjach  można było podglądać jak żyli mieszkańcy naszych terenów w osiedlu pierwszych rolników, łowców i zbieraczy, lub w osadzie obronnej na półwyspie, która jest symbolem Biskupina.