• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

„Morze, góry, las i rzeka

Wszystko to już na nas czeka.

Bo zaczęło się już lato

Jedźmy mamo, jedźmy tato.”

Piątek, 21 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniów z utęsknieniem. To bowiem ostatni dzień roku szkolnego 2023/2024. Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 8.30. Z całą społecznością szkolną świętowali przybyli rodzice oraz dziadkowie, na czele z przedstawicielami Rady Rodziców.

Ostatni dzień roku to czas podsumowań, gratulacji i podziękowań. Tym razem nie było inaczej. Pan dyrektor Mariusz Dereziński, dziękował uczniom za ciężką pracę, nauczycielom za profesjonalizm a rodzicom za  wspieranie wszelkich inicjatyw szkolnych.

Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami  zabawnie, kręte ścieżki prowadziły nas do tego dnia. Jednak mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące. Wakacje czas zacząć... Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć słonecznych i bezpiecznych dni. Chwilo trwaj!

• Pożegnanie absolwentów naszej szkoły

• Pożegnania nigdy nie są łatwe, zwłaszcza gdy przychodzi pożegnać się po latach spędzonych w murach szkoły. Z końcem roku szkolnego 2023/2024 pożegnaliśmy absolwentów naszych szkół, klasy ósmej szkoły podstawowej, klasy trzeciej branżowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Wspólnie przeżywaliśmy Wasze sukcesy i chwile słabości. Z satysfakcją obserwowaliśmy, jak na naszych oczach dorastaliście, a Wasza postawa stawała się bardziej dojrzała i odpowiedzialna. Jesteśmy z Was dumni. Drodzy Absolwenci, mamy nadzieję, że będziecie dobrze wspominać czas spędzony w naszej szkole i z chęcią odwiedzicie swoich nauczycieli i kolegów.

• Szkolna wycieczka do Łodzi

• W czerwcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Zwiedziliśmy ulicę Piotrkowską, Orientarium oraz Park Rozrywki Mandoria w pobliskim Rzgowie. Mandoria Miasto Przygód to tematyczny park rozrywki powstały w oparciu o europejskie miasta handlowe z epoki renesansu. Na 46 uczniów czekały liczne atrakcje m.in. roller-coastery: Merkant i Mroczny Dwór, wirujący w porcie Galeon, dwupoziomowa złota karuzela wenecka Karawana, czy też karuzela łańcuchowa. Odważni zjeżdżali z ogromnej 6 – torowej zjeżdżalni i poszukiwali wyjścia ze skarbca w labiryncie luster. Wszechobecne były pluszowe fretki – maskotki Mandorii.
            Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo - Wschodniej. Budynek, wybieg i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Mogliśmy obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

Wszyscy świetnie się bawiły, pogoda i humory dopisały!

• "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

• Wiele powodów do uśmiechu mieli w czerwcu uczniowie naszej szkoły, którzy świętowali Dzień Dziecka. Już od samego rana na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Szkoła zamieniła się w prawdziwe centrum zabawy. Ogromną popularnością cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, na których dzieci mogły się wyszaleć. Śmiech i radość unosiły się w powietrzu, a kolejki do dmuchańców zdawały się nie mieć końca. W centrum uwagi znalazł się również animator, który zarażał wszystkich swoją energią i pomysłowością. Prowadził różnorodne gry i zabawy, w których chętnie uczestniczyły dzieci m.in. skoki w workach, mega bańki, przeciąganie liny, budowanie ogromnej wieży z gigantycznych klocków. Dzięki niemu, nikt nie miał czasu na nudę, a zabawa trwała  w najlepsze. Jednym z punktów programu był taniec Zumba. Pod okiem instruktora pana Marcina Gąsiorowskiego, dzieci oraz nauczyciele tańczyli w rytm energetycznej muzyki. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy oraz tatuaży. Nauczyciele tworzyli prawdziwe dzieła sztuki. Każde dziecko mogło poczuć się wyjątkowo i oryginalnie. Dzieci mogły również delektować się różnorodnymi przekąskami przygotowanymi przez Granda Bistro & Restaurant. Największym powodzeniem cieszyły się popcorn i wata cukrowa, które były dostępne przez cały dzień. Te słodkie przysmaki dodawały energii do dalszej zabawy i były doskonałym uzupełnieniem radosnego dnia.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować za dobre serca i pomoc w zorganizowaniu naszym pociechom wspaniałego Dnia Dziecka:

• Panu Marcinowi Gąsiorowskiemu Planeta Świetnej Zabawy
            • Granda Bistro & Restaurant
            • Kołu Gospodyń Wiejskich w Olszewce
            • Rodzicom za wkład w niniejsze przedsięwzięcie

Materiał: Katarzyna Jedlińska