Aktualności

          • Warsztaty kulinarne w KGW w Chrząstowie

          • Dzieci z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach kulinarnych zorganizowanych z pomocą Koła Gospodyń Wiejskich w Chrząstowie. Był to dzień pełen atrakcji, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Podczas spotkania uczestnicy dekorowali babeczki, przygotowali pyszne gofry oraz wspólnie piekli kiełbaski nad ogniskiem. Kulinarne aktywności sprawiły dzieciom wiele radości i pozwoliły rozwijać ich kreatywność.

            Czas upływał jednak nie tylko na gotowaniu. Dzieci chętnie grały w piłkę nożną, korzystały z placu zabaw, spędzały czas przy grach planszowych oraz wykonywały własnoręczne bransoletki i kolczyki. Dzięki różnorodnym atrakcjom każdy znalazł coś dla siebie. Wyjazd przebiegł w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a dzieci wróciły do domu z uśmiechami na twarzach oraz pięknymi wspomnieniami.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich w Chrząstowie za pomoc w organizacji warsztatów, zaangażowanie, ciepłe przyjęcie oraz wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za stworzenie dzieciom tak wspaniałych warunków do nauki, zabawy i integracji.

          • X edycja Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego pt. „Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku”

          • W dniu 9 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyła się X edycja Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego pt. „Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie trzech szkół: Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mini Akademia z Mroczy oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie. Turniej otworzył Dyrektor Mariusz Dereziński, życząc wszystkim dzieciom powodzenia w zmaganiach oraz dobrej zabawy. 

            Uczestnicy zaprezentowali pięknie przygotowane wiersze z trudnościami logopedycznymi oraz wzięli udział w ciekawych konkurencjach, tj. rozpoznawanie dźwięków ze środowiska społeczno-przyrodniczego, gra w wyrazy, kalambury rysunkowe, szukanie wyrazów w lesie, ćwiczenie oddechowe. Zawodnicy wykazali się również sprawnością fizyczną, pokonując tor przeszkód. Każda z drużyn doskonale poradziła sobie w zadaniach, dzięki czemu wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pierwszym miejscem i nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami, dofinansowanymi przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. 

            Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Karnowa zadbali o oprawę muzyczną imprezy, prezentując znane i lubiane piosenki, a także zachwycili publiczność swoimi niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi podczas przedstawienia pt. „Rzepka”. Na zakończenie Turnieju wszyscy goście zostali zaproszeni na wspólny obiad. 

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za przybycie i już dziś zapraszamy na kolejną edycję Turnieju Logopedycznego w przyszłym roku  :)

          • Wycieczka do Osieka nad Notecią

          • W maju uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do malowniczego Osieka nad Notecią. Pierwszą atrakcją był przejazd pociągiem. Na miejscu czekało na nas sporo wrażeń. Na początku mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach chlebowych. Było to nowe i bardzo ciekawe doświadczenie dla wszystkich. Zajęcia te pozwalają uczestnikom poznać tradycyjny proces powstawania pieczywa „od ziarenka do bochenka” oraz zrozumieć dawne rzemiosło. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie skansenu. Celem było żywe doświadczenie historii poprzez obserwacje dawnej architektury i obyczajów życia na wsi. Na koniec mieliśmy smaczny piknik i każdy mógł skosztować pieczone kiełbaski oraz innych smakołyków. Wszyscy bezpiecznie wrócili pociągiem do domów.

          • Zajęcia na basenie

          • Uczniowie naszej szkoły, w drugim semestrze roku szkolnego 2025/2026,  uczestniczyli w zajęciach na krytej pływalni w Nakle nad Notecią. W ramach zajęć doskonalili naukę pływania i uczestniczyli w grach i zabawach rekreacyjnych. Ćwiczenia wykonywane w basenie mogą rozwijać kondycję i wytrzymałość a także wzmacniać mięśnie i ujędrniać kluczowe partie ciała. Zabawy w wodzie dostarczyły uczniom wiele radości i uśmiechu.

          • Wycieczka rowerowa

          • W maju uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę rowerową. Młodzież aktywnie i z uśmiechem spędzała czas na świeżym powietrzu. Trasa wycieczki wiodła przez Trzeciewnicę, Występ, Potulice, Gorzeń i Łochowice.  Pomimo zmęczenia wycieczka dała uczniom wiele radości i uśmiechu. Poznali nowe miejsca i trasy rowerowe. Wycieczka odyła się w ramach zajęć dofinansowanych przez Powiat Nakielski.

          • Uczniowie poznawali świat kultury i mediów

          • W czwartek, 21 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Nakielskiego Ośrodka Kultury. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń oraz pozwolił poznać kulisy funkcjonowania lokalnych instytucji kultury i mediów.

            Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Nakielskiego Ośrodka Kultury, po którym uczniów oprowadziła pani dyrektor NOK-u Lidia Bembnista. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca w nakielskim radiu. Uczniowie odwiedzili studio nagrań oraz salę, w której odbywają się audycje nadawane na żywo. Dużym przeżyciem okazała się możliwość wystąpienia na antenie– troje odważnych uczniów przesłało na żywo pozdrowienia dla swoich rodzin oraz całej szkoły.

            Następnie uczestnicy wycieczki udali się do nowej Miejskiej Biblioteki, gdzie poznali nowoczesne wnętrza oraz funkcjonowanie placówki. Kolejnym etapem było zwiedzanie sali, w której odbywają się między innymi Sesje Rady Miejskiej.

            Ogromną niespodzianką dla dzieci była wizyta w sali kinowej. Dzięki uprzejmości pani dyrektor uczniowie mogli obejrzeć film Piotruś Królik 2: Na gigancie. Seans sprawił wszystkim wiele radości i wywołał mnóstwo uśmiechów. Na zakończenie wycieczki dzieci udały się na basen, gdzie czekała na nich świetna zabawa i chwila relaksu po pełnym emocji dniu.

            Wycieczka była niezwykle udana, a uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i pełni miłych wspomnień.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrekcji oraz pracowników Nakielskiego Ośrodka Kultury, Radia Nakło oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej za bardzo miłe przyjęcie, poświęcony czas oraz ciekawe przedstawienie działalności wyżej wymienionych instytucji.

      • Kontakty

    • Galeria zdjęć

      • brak danych