• Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

• Dnia 24 maja nasi uczniowie brali udział w Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Spotkanie u Matki" w Górce Klasztornej. Imprezę rozpoczęła Msza Św., następnie poszczególne grupy przedstawiły swój repertuar. Nasi uczniowie zaprezentowali dwa znane utwory religijne. Po występach przyszedł czas na obiad,  lody i spacer po pięknym terenie najstarszego sanktuarium. Wydarzenie przyczyniło się do integracji osób niepełnosprawnych. Ten wyjazd na pewno zostanie długo w naszej pamięci.

• III międzyszkolny konkurs umiejętności technicznych pn. ABC Techniki

• W czwartek, 23 maja w naszej szkole odbył się III międzyszkolny konkurs umiejętności technicznych pn. ABC Techniki. Konkurs otworzył dyrektor szkoły p. Mariusz Dereziński. Dwuosobowe drużyny z Kcyni i Karnowa mieli za zadanie wypalenie w sklejce za pomocą pirografów okolicznościowego obrazka przedstawiającego budynki szkolne  konkursowych szkół oraz napisu. Następnie wypalone prace zostały ze sobą połączone. Uczniowie musieli wykazać się wieloma umiejętnościami, aby poradzić sobie z zadaniem. Ostatecznie wszyscy uczestnicy konkursu zostali równorzędnie ocenieni przez jury konkursu. Nagrodami były zestawy kluczy nasadowych ufundowane przez Powiat Nakielski. Zawodnicy mogli zapoznać się z działaniem plotera laserowego, za pomocą którego wykonano imienne zawieszki uczestników konkursu.

• Konkurs profilaktyczny „Jestem bezpieczny w sieci”

• 21 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się Konkurs profilaktyczny pod hasłem „Jestem bezpieczny w sieci”. W zmaganiach udział wzięli uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz wszystkich klas ponadpodstawowych.

Konkurs rozpoczął się krótkim filmikiem pt. „10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu”. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu dotyczącego różnych problemów i pojęć związanych z Internetem, a później dobierali konkretne sytuacje do zachowań właściwych i niewłaściwych.

Konkurs wygrał Sebastian Klimek, uczeń szkoły przysposabiającej do pracy. Miejsce II zajął Igor Księżniakiewicz z klasy V, a miejsce III Eliza Adamczyk z klasy VIII.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcy także nagrody rzeczowe. Konkurs przygotowały: p. Magdalena Rychter, p. Monika Domitrz oraz p. Marta Kwiecińska.

• XIV Wojewódzkim Konkursie Twórczości Osób Niepełnosprawnych

• 15 maja uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy udali się do Mroczy, gdzie na stadionie miejskim po raz kolejny wzięli udział w XIV Wojewódzkim Konkursie Twórczości Osób Niepełnosprawnych.  Zadania do wykonania były o różnym stopniu trudności, między innymi wyklejanie obrazków z nasion, wyszywanie igielnika, wykonanie doniczki ze szpatułek. Z konkurencji sportowych organizatorzy przygotowali rzut ringo na patyk oraz rzut woreczkiem do celu. Nie zabrakło ciepłego posiłku, napojów oraz słodyczy. Nasz uczeń Artur Grocki w rzucie woreczkiem do celu zdobył III miejsce.

• Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

•      Dnia  6 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w Dniu Godności Osób  Niepełnosprawnych w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Na zaproszenie delegacji uczniów odpowiedzieli  m.in. prezydent miasta Bydgoszczy Rafał Bruski i pełnomocnik wojewody kujawsko-pomorskiego do spraw osób z niepełnosprawnościami Paweł Bednarski. Podczas uroczystej imprezy  reprezentanci  szkół przedstawiali różne formy artystyczne: taniec, przedstawienie czy piosenki, które  dotyczyły godności osób z niepełnosprawnościami. Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami  podzielili się refleksjami na temat opieki nad swoimi pociechami.

Uczniowie naszej szkoły wraz  z opiekunami przygotowali przedstawienie pt. „Jak Piotruś zaprzyjaźnił się z królem”,  które zostało przyjęte z wielkim aplauzem. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy PDP B pod kierunkiem p. M. Brząkowskiej i p. A. Splitt.

• Ogólnopolski Dzień Czytania Biblii

• 23 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs pięknego czytania Biblii, włączyliśmy się w ten sposób w Ogólnopolski Dzień Czytania Biblii. Uczestnicy konkursu mogli podziwiać różne wydania Pisma Świętego. Uczniowie losowali wydrukowane na karteczkach adresy Biblii, a następnie odczytywali dany fragment. Jury wyłoniło najpiękniej czytających.  Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek,  a laureaci – nagrody. Organizatorkami konkursu były p. Monika Domitrz i  p. Małgorzata Brząkowska.

• Konkurs wiedzy o świętym Janie Pawle II

• W czwartek, 18 kwietnia, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w Konkursie wiedzy o świętym Janie Pawle II w ZSS w Kcyni. Reprezentowali nas Jakub Kulczewski, ubiegłoroczny laureat  oraz Jakub Walkowiak. Jak zwykle było to wspaniałe wydarzenie, przez które został upamiętnione życie i nauczanie św. Jana Pawła II. Zaproszeni zostali przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych, dyrektor wydziału katechetycznego diecezji bydgoskiej. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni reprezentanci szkół specjalnych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i młodzieżowych ośrodków wychowawczych z województw kujawsko-pomorskiego,  pomorskiego i wielkopolskiego.  Całość rozpoczęła się Eucharystią w Sanktuarium Krzyża Świętego. Następnie, już w budynku szkoły, po części artystycznej, uczestnicy konkursu wypełniali test. W czasie obrad komisji wszyscy zebrani   udali się na słodki poczęstunek.  Na koniec ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom.