W środę, 18 października, uczniowie klasy Pdp b uczyli Quillingu swoich kolegów i koleżanki w partnerskiej szkole w Czersku. Na każdym poziomie nauczania można zaangażować uczniów i pozwolić im skorzystać z posiadanej wiedzy i umiejętności. Uczniowie mogą podzielić się z kolegami wiedzą nabytą już wcześniej, lub opracować specjalnie w tym celu nowy temat. Taka interakcja między uczniami buduje między nimi więzi, a także wzmacnia tożsamość, jako członków szkolnej społeczności. Uczniowie z Czerska wyrazili wielkie zadowolenie z możliwości zdobywania nowych umiejętności manualnych. Były to bowiem pierwsze próby pracy tą metodą. Pracowali z dużym zaangażowaniem i z dumą prezentowali swoje prace.
Aktualności
"Uczymy innych" - warsztaty w Czersku
Dzień Edukacji Narodowej
W piątek, 13 października, odbyła się w naszej szkole uroczystość związana ze świętem polskiej szkoły. W apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz rodzice. Dyrektor szkoły, Mariusz Dereziński, podziękował nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz życzył sukcesów w dalszej pracy. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy. Wiersze i piosenki wprowadziły wszystkich uczestników uroczystości we wspaniały, radosny nastrój. Podczas uroczystości odbyło się powitanie nowych uczniów w naszej szkole oraz pasowanie na ucznia klasy I ZSS w Karnowie.
"8 Cudów Drogi Mlecznej"
We wtorek, 10 października, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji astronomii. Z niezwykłym pokazem przyjechało do naszej placówki mobilne planetarium. Uczniowie zostali zabrani w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz "8 Cudów Drogi Mlecznej" dostarczył niezapomnianych przeżyć, ułatwił zrozumienie otaczającego nas kosmosu oraz historii odkryć planet i gwiazd. W małej części ogromnej spiralnej galaktyki sąsiaduje ze sobą osiem fascynujących planet, z centralnym potężnym władcą – Słońcem. Filmowy przekaz sprawił, że bezpośrednio poczuliśmy wyjątkowość i piękno naszego układu słonecznego.
Wizyta w Muzeum Ziemi Krajeńskiej
W piątek, 6 pażdziernika, uczniowie szkoły podstawowej udali się z wizytą do Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Dzieci uczestniczyły w przepięknych warsztatach przeprowadzonych przez panią Anne Sergott i pana Krzysztofa. Pierwszym punktem spotkania było wykonanie lalki motanki w strojach charakterystycznych dla Hindusów. Wśród nich były piękne księżniczki, wojownicy, magicy. Następnie dzieci indywidualnie wykonywały mandale z barwionej soli. Warsztaty zakończyły się obejrzeniem wyjątkowej wystawy Bursztyn – Skarb Bałtyku.
"Ratuj Różańcem Polskę i Świat"
W piątek, 6 października, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspólnej modlitwie. Odmawiając dziesiątkę różańca świętego oraz wspólne odśpiewanie pieśni religijnych dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji "Ratuj różańcem Polskę i świat" - wielkiej modlitwy zaplanowanej na 7 października 2017 r. Uczniowie w skupieniu wysłuchali prelekcji na tamat Maski boskiej Fatimskiej wygłoszonej przez katechetę p.Andrzeja Kuligowskiego a następnie z radością modlono się o pokój w kraju i na świecie.
Wizyta w Muzeum Czekolady
W czwartek, 5 października, uczniowie kasy Pdp B i Pdp A wybrali się do Muzeum Czekolady w Poznaniu.Tam dowiedzieli się wszystkiego o historii kakao i czekolady, o uprawie i jej drodze do Europy oraz poznali tajniki produkcji tego pysznego smakołyku. Czekolada bardzo długo czekała na światowe odkrycie. Co prawda specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca do Europy przywiózł dopiero w XV wieku Krzysztof Kolumb. Następnie minąć musiało kilkaset lat aby powstała pierwsza tabliczka czekolady. Spożywana w umiarkowanych ilościach dobrze wpływa na zdrowie. Uczniowie brali udział w warsztatach, na których mogli przygotować własną tabliczkę czekolady z postacią kozłów. Pięknie zapakowane czekolady zabrali do domu.
Święto Pieczonego Ziemniaka
W środę, 4 października, w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Głównym celem imprezy było promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach sportowych oraz stymulowanie pozytywnych zachowań społecznych. Podczas imprezy na uczniów i ich rodziców czekało wiele atrakcji. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat ziemniaków, uczestniczyli w konkursach sportowych i plastycznych związanych oczywiście z ziemniakiem, m.in. biegu z ziemniakiem na łyżce, slalomie z ziemniakiem, skoku w workach. Na wszystkich uczestników zabawy czekały smaczne ziemniaki z ogniska, placki ziemniaczane oraz ziemniaki zakręcone na patyku przygotowane przez klasy przysposabiające do pracy. Dziękujemy paniom z KGW z Karnowa za przybycie na naszą uroczystość i przygotowanie dla społeczności szkolnej pysznych jesiennych smakołyków.
Wycieczka do Torunia
We wtorek, 3 października, odbyła się wycieczka do Torunia, podczas której uczniowie mieli okazję zobaczyć zabytki starego miasta m. in. Krzywą Wieżę, dom i pomnik Mikołaja Kopernika oraz ruiny zamku krzyżackiego. Głównym celem podróży do miasta pierników było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z teatrem. Uczestnicy obejrzeli przedstawienie „Alicja w Krainie Czarów”, w teatrze „Baj Pomorski”, które wywołało wiele pozytywnych emocji i dostarczyło wszystkim dużo radości. Nie obyło się także bez pamiątek i toruńskich pierników.
Wycieczka rowerowa Doliną Środkowej Noteci
W piątek, 29 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej wycieczce rowerowej. Tym razem celem naszej wycieczki była Dolina Środkowej Noteci i Kanału Bydgoskiego a konkretnie stawy rybne w Ślesinie. Jest to miejsce lęgowe dla wielu gatunków ptaków. Prowadzi tędy szlak ptasich wędrówek, a tutejsze łąki i stawy są siedliskiem dla wielu rzadkich i chronionych gatunków takich jak bieliki, rycyki, łabędzie nieme, krzykliwe, czarnodziobe, wiele gatunków kaczek, gęsi i kanie czarne. Stawy rybne położone są na obszarach objętych ochroną przyrody w ramach programu Natura 2000. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu „Sport, turystyka i rekreacja”, Projekt został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią w ramach zajęć pozalekcyjnych.
I miejsce Grzegorza Lizika
We wtorek, 26 września, uczeń naszej szkoły Grzegorz Lizik, zdobył I miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Sępólnie Krajeńskim. Gratulujemy!
XXIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie
W piątek, 22 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXIII Festynie Archeologicznym w Biskupinie. Tegoroczny festyn przebiegał pod hasłem „Bogowie Wojny”. Głównymi bohaterami imprezy byli wojownicy i ich boscy opiekunowie. Uczniowie mogli podziwiać dawne uzbrojenie, sposoby walki, poznać sferę duchową i światopoglądową dawnych wojowników. Na specjalnych stoiskach zaprezentowano rekonstrukcję życia codziennego, dawne rzemiosła, a wśród nich złotnictwo, garncarstwo, kowalstwo, tkactwo, farbiarstwo, skórnictwo czy pokazy pozyskiwania dziegciu. Była również okazja do degustacji smaków dawnych kuchni. Na zakończenie uczniowie obejrzeli inscenizację bitwy między legionem rzymskim a barbarzyńskimi Dakami.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Październik 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie