• KADRA

•    Nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie to pełni zapału, oddani swej pracy ludzie. Zasadą w pracy pedagogicznej jest przedkładanie dobra dziecka ponad wszystko. Tak jest i u nas. Dbamy, by dzieciom nie brakowało ciepłego słowa, otuchy w trudnych chwilach. Często, jako nauczyciele, pomagamy rozwikłać trudne sytuacje domowe naszych uczniów. Staramy się również zamortyzować przykrości, na które są narażone nasze dzieci z racji swej "inności". Jednocześnie pokazujemy im prawdziwy świat, z którym będą musiały się zderzyć, gdy ukończą szkołę. Bywa, że spotykają nas bariery nie do pokonania, jednak nie zrażamy się nimi i dalej walczymy o dobro naszych uczniów.

Stałe podnoszenie kwalifikacji przez nauczycieli ma zasadniczy wpływ na osiągane efekty w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Mając to na uwadze, nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje kończąc różnego rodzaju studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne i warsztaty w instytucjach zajmujących się oświatą, edukacją i sportem.

Wszyscy nauczyciele uaktualniają systematycznie swoją wiedzę na zespołach samokształceniowych prężnie działających w naszej placówce. W wyniku tak dobrze zorganizowanej pracy samokształceniowej i wysokich aspiracji nauczycieli awansują oni coraz wyższe stopnie kariery zawodowej. W naszej placówce jest także pedagog szkolny, logopeda i pielęgniarka.