Aktualności

          • Warsztaty kulinarne w KGW w Chrząstowie

          • Dzieci z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach kulinarnych zorganizowanych z pomocą Koła Gospodyń Wiejskich w Chrząstowie. Był to dzień pełen atrakcji, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Podczas spotkania uczestnicy dekorowali babeczki, przygotowali pyszne gofry oraz wspólnie piekli kiełbaski nad ogniskiem. Kulinarne aktywności sprawiły dzieciom wiele radości i pozwoliły rozwijać ich kreatywność.

            Czas upływał jednak nie tylko na gotowaniu. Dzieci chętnie grały w piłkę nożną, korzystały z placu zabaw, spędzały czas przy grach planszowych oraz wykonywały własnoręczne bransoletki i kolczyki. Dzięki różnorodnym atrakcjom każdy znalazł coś dla siebie. Wyjazd przebiegł w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, a dzieci wróciły do domu z uśmiechami na twarzach oraz pięknymi wspomnieniami.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich w Chrząstowie za pomoc w organizacji warsztatów, zaangażowanie, ciepłe przyjęcie oraz wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za stworzenie dzieciom tak wspaniałych warunków do nauki, zabawy i integracji.

          • X edycja Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego pt. „Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku”

          • W dniu 9 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyła się X edycja Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego pt. „Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie trzech szkół: Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mini Akademia z Mroczy oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie. Turniej otworzył Dyrektor Mariusz Dereziński, życząc wszystkim dzieciom powodzenia w zmaganiach oraz dobrej zabawy. 

            Uczestnicy zaprezentowali pięknie przygotowane wiersze z trudnościami logopedycznymi oraz wzięli udział w ciekawych konkurencjach, tj. rozpoznawanie dźwięków ze środowiska społeczno-przyrodniczego, gra w wyrazy, kalambury rysunkowe, szukanie wyrazów w lesie, ćwiczenie oddechowe. Zawodnicy wykazali się również sprawnością fizyczną, pokonując tor przeszkód. Każda z drużyn doskonale poradziła sobie w zadaniach, dzięki czemu wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pierwszym miejscem i nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami, dofinansowanymi przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. 

            Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Karnowa zadbali o oprawę muzyczną imprezy, prezentując znane i lubiane piosenki, a także zachwycili publiczność swoimi niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi podczas przedstawienia pt. „Rzepka”. Na zakończenie Turnieju wszyscy goście zostali zaproszeni na wspólny obiad. 

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za przybycie i już dziś zapraszamy na kolejną edycję Turnieju Logopedycznego w przyszłym roku  :)

          • Informacja o 5 czerwca 2026 roku dniu wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          • Na podstawie § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 11 sieronia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego, po zasięgnięsiu opinii rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego, biorąc pod uwagę warunki lokalowe i możliwości organizacyjne szkoły, ustalono, że dzień 5 czerwca jest dla uczniów dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 

            W tym dniu szkoła jest zamknięta, wszyscy pracownicy przebywają na urlopach.

          • Wycieczka do Osieka nad Notecią

          • W maju uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do malowniczego Osieka nad Notecią. Pierwszą atrakcją był przejazd pociągiem. Na miejscu czekało na nas sporo wrażeń. Na początku mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach chlebowych. Było to nowe i bardzo ciekawe doświadczenie dla wszystkich. Zajęcia te pozwalają uczestnikom poznać tradycyjny proces powstawania pieczywa „od ziarenka do bochenka” oraz zrozumieć dawne rzemiosło. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie skansenu. Celem było żywe doświadczenie historii poprzez obserwacje dawnej architektury i obyczajów życia na wsi. Na koniec mieliśmy smaczny piknik i każdy mógł skosztować pieczone kiełbaski oraz innych smakołyków. Wszyscy bezpiecznie wrócili pociągiem do domów.

          • Zajęcia na basenie

          • Uczniowie naszej szkoły, w drugim semestrze roku szkolnego 2025/2026,  uczestniczyli w zajęciach na krytej pływalni w Nakle nad Notecią. W ramach zajęć doskonalili naukę pływania i uczestniczyli w grach i zabawach rekreacyjnych. Ćwiczenia wykonywane w basenie mogą rozwijać kondycję i wytrzymałość a także wzmacniać mięśnie i ujędrniać kluczowe partie ciała. Zabawy w wodzie dostarczyły uczniom wiele radości i uśmiechu.

          • Wycieczka rowerowa

          • W maju uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę rowerową. Młodzież aktywnie i z uśmiechem spędzała czas na świeżym powietrzu. Trasa wycieczki wiodła przez Trzeciewnicę, Występ, Potulice, Gorzeń i Łochowice.  Pomimo zmęczenia wycieczka dała uczniom wiele radości i uśmiechu. Poznali nowe miejsca i trasy rowerowe. Wycieczka odyła się w ramach zajęć dofinansowanych przez Powiat Nakielski.

          • XVI Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami

          • 20 maja 2026 r. odbył się Mroczy XVI Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie szkoły w Karnowie, którzy brali udział w zawodach sportowych oraz konkursach rękodzielniczych.

            Podczas imprezy panowała bardzo miła i radosna atmosfera. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, integrować się oraz wspólnie spędzić czas. Dopisała również piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała zabawie i aktywnościom na świeżym powietrzu.

            Na uczestników czekał także smaczny poczęstunek i dobre jedzenie. Wszyscy wrócili z wydarzenia zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.

          • Uczniowie poznawali świat kultury i mediów

          • W czwartek, 21 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Nakielskiego Ośrodka Kultury. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń oraz pozwolił poznać kulisy funkcjonowania lokalnych instytucji kultury i mediów.

            Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Nakielskiego Ośrodka Kultury, po którym uczniów oprowadziła pani dyrektor NOK-u Lidia Bembnista. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca w nakielskim radiu. Uczniowie odwiedzili studio nagrań oraz salę, w której odbywają się audycje nadawane na żywo. Dużym przeżyciem okazała się możliwość wystąpienia na antenie– troje odważnych uczniów przesłało na żywo pozdrowienia dla swoich rodzin oraz całej szkoły.

            Następnie uczestnicy wycieczki udali się do nowej Miejskiej Biblioteki, gdzie poznali nowoczesne wnętrza oraz funkcjonowanie placówki. Kolejnym etapem było zwiedzanie sali, w której odbywają się między innymi Sesje Rady Miejskiej.

            Ogromną niespodzianką dla dzieci była wizyta w sali kinowej. Dzięki uprzejmości pani dyrektor uczniowie mogli obejrzeć film Piotruś Królik 2: Na gigancie. Seans sprawił wszystkim wiele radości i wywołał mnóstwo uśmiechów. Na zakończenie wycieczki dzieci udały się na basen, gdzie czekała na nich świetna zabawa i chwila relaksu po pełnym emocji dniu.

            Wycieczka była niezwykle udana, a uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i pełni miłych wspomnień.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrekcji oraz pracowników Nakielskiego Ośrodka Kultury, Radia Nakło oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej za bardzo miłe przyjęcie, poświęcony czas oraz ciekawe przedstawienie działalności wyżej wymienionych instytucji.

          • V Międzyszkolny Konkurs Umiejętności Technicznych pn. „ABC Techniki"

          • W czwartek, 7 maja odbył się V Międzyszkolny Konkurs Umiejętności Technicznych pn. „ABC Techniki”. Konkurs otworzył dyrektor szkoły p. Mariusz Dereziński. W konkursie uczestniczyły trzy szkoły, ZSS w Kcyni, ZSS w Szubinie oraz drużyna gospodarzy, a rywalizacja przebiegała w trzyosobowych zespołach uczniów klas PDP. Zadaniem uczestników było wykonanie drewnianej donicy do kwiatów. Podczas pracy uczniowie wykazywali się umiejętnością posługiwania się narzędziami do obróbki drewna, dokładnością oraz współpracą w grupie. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze zdrowej rywalizacji i dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Powiat Nakielski oraz Gminną Komisję Rozwiazywania Problemow Alkoholowych w Nakle nad Notecią. Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań technicznych oraz praktycznych umiejętności uczniów.

          • Święta Majowe

          • Maj to miesiąc szczególny dla wszystkich Polaków. Obchodzimy wtedy ważne Święta Narodowe. Także w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający Święta Majowe. Występujący uczniowie przypomnieli, że 1 maja obchodzimy Święto Pracy, 2 maja- Święto Flagi Państwowej. Wiele uwagi poświęcono rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiono okoliczności uchwalenia i główne postanowienia pierwszej polskiej konstytucji. Występujący uczniowie zaprezentowali również rówieśnikom pomysły na to, w jaki sposób w dzisiejszych czasach mogą pokazać, że są patriotami.

            W poniższym linku znajduje się film z  obchodów Świąt Majowych

            Apel - maj 2026

             

          •  XIV Międzywojewódzki  Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  XIV Międzywojewódzkim  Konkursie Wiedzy o  św. Janie Pawle II w ZS w Kcyni, który zgromadził blisko 60 uczestników z trzech województw. Była to nie tylko okazja do sprawdzenia wiedzy, ale również do wspólnego przeżywania wartości, które głosił Papież Polak.

            Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w parafii Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni. Liturgia miała szczególnie podniosły charakter, gdyż była koncelebrowana przez księdza biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Wspólna modlitwa wprowadziła wszystkich uczestników w atmosferę skupienia i refleksji nad życiem oraz nauczaniem św. Jana Pawła II.

            Po części duchowej uczestnicy udali się do sali gimnastycznej przy szkole, gdzie odbyła się zasadnicza część konkursu. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, zaangażowaniem oraz pasją, odpowiadając na pytania dotyczące życia, pontyfikatu i nauczania papieża.

            Organizatorzy zadbali również o oprawę artystyczną wydarzenia. Przygotowana część artystyczna wzbogaciła spotkanie o elementy refleksji i wzruszenia, podkreślając znaczenie postaci św. Jana Pawła II we współczesnym świecie. Na uczestników czekał także smaczny poczęstunek, który sprzyjał integracji i wymianie doświadczeń.

            Zwieńczeniem konkursu było wręczenie nagród. Każdy uczestnik został doceniony i otrzymał upominek, a laureaci otrzymali wspaniałe nagrody.

          • Dzień Dobra w naszej szkole

          • W naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Dobra, przygotowany przez Szkolne Koło Caritas. Był to czas pełen życzliwości, zaangażowania i wspólnego działania na rzecz innych.

            Z tej okazji zorganizowaliśmy kiermasz ciast, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. W przygotowanie wypieków włączyli się nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice oraz wolontariusze, za co serdecznie dziękujemy. Dzięki ich wsparciu udało się stworzyć prawdziwie słodką atmosferę dobra. Zebrane środki ze sprzedaży ciast zostały przekazane na rzecz fundacji oraz na potrzeby Szkolnego Koła Caritas, co pozwoli nam kontynuować działalność charytatywną i pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

            Podczas wydarzenia prowadziliśmy również zbiórkę skarpet dla osób bezdomnych, pokazując w ten sposób, że nawet drobny gest może mieć wielkie znaczenie dla potrzebujących.

            Tego dnia uczniowie ubrali się na żółto – kolor ten stał się symbolem radości, nadziei i solidarności. Cała społeczność szkolna z dużym zaangażowaniem włączyła się w akcję Caritas, pokazując, że razem możemy naprawdę wiele.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia!

             

             

          • V Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny „Stop cyberprzemocy”

          • We wtorek, 21 kwietnia, w Pałacu Potulickich odbyło się uroczyste wręczenie nagród w V Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym Stop cyberprzemocy, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Dzieci Potulickich w Potulicach pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad NoteciąZ radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni i nagrodzeni w konkursie. Nagrody otrzymali:
            Dominika Adamczyk, Szymon Krzyżan oraz Oskar  Pogoda.

            Serdecznie gratulujemy uczniom osiągnięć oraz życzymy dalszych sukcesów.

            Igor Mreł

          • Szkolny Konkurs Plastyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II

          • W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II – wielkiemu Polakowi, którego życie, nauczanie i posługa Bogu pozostają nieustającym źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń. Celem konkursu było upamiętnienie Papieża oraz przybliżenie uczniom wartości, które głosił, ze szczególnym uwzględnieniem jego relacji z dziećmi i młodzieżą.

            Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem . Powstałe prace zachwycały różnorodnością technik – od rysunku i malarstwa, po  szkic. W swoich dziełach młodzi artyści ukazali św. Jana Pawła II jako człowieka pełnego ciepła, otwartości i troski o młode pokolenie. Jury konkursowe miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ poziom prac był bardzo wyrównany. Wyłoniono laureatów:

            I miejsce –  Wiktoria Teler

            Ponadto przyznano trzy równorzędne II miejsca - Emilia Żygowska, Nadia Konke, Dominika Adamczyk

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękujemy za włożony wysiłek, kreatywność i piękne świadectwo pamięci o św. Janie Pawle II. Mamy nadzieję, że udział w konkursie był nie tylko okazją do rozwijania talentów, ale także do głębszego poznania postaci Papieża Polaka i jego przesłania.

          • Konkurs Pięknego Czytania Pisma Świętego

          •  

            We wtorek, 21 kwietnia, odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania Pisma Świętego, dzięki któremu włączyliśmy się w obchody dnia Narodowego Czytania Pisma Świętego. Wydarzenie to miało na celu nie tylko rozwijanie umiejętności czytelniczych uczniów, ale przede wszystkim popularyzowanie znajomości oraz głębszego rozumienia tekstów biblijnychUczniowie biorący udział w konkursie losowo wybierali fragment Pisma Świętego, który następnie odczytywali przed zgromadzoną publicznością. Każdy uczestnik miał okazję zaprezentować swoje umiejętności interpretacyjne i językowe, mierząc się z wymagającym, ale niezwykle wartościowym tekstem. Występy oceniało jury, które brało pod uwagę takie kryteria jak: płynność czytania, poprawność, wyrazistość (dykcja), przestrzeganie zasad interpunkcji, odpowiednie tempo, a także intonację i modulację głosu. Istotnym elementem oceny było również rozumienie czytanego tekstu oraz umiejętność jego interpretacji.   Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury wyłoniło laureatów konkursu. Zwycięzcy otrzymali nagrody, natomiast pozostali uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami oraz słodkimi upominkami.

            Konkurs przebiegł w atmosferze skupienia i życzliwości, a jego uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i wrażliwością na słowo. Wydarzenie to z pewnością przyczyniło się do pogłębienia zainteresowania Biblią oraz rozwijania kultury pięknego czytania wśród uczniów.

          • Alpaki - przyjaciele dla każdego.

          • Dnia 23 marca odbyła się wycieczka do Alpakowego Ogrodu w Starym JarużynieNasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wielkanocnych w towarzystwie cudownych zwierząt. Alpaki, kozy, kury i kucyki towarzyszyły nam przez cały pobyt. Była to niezapomniana lekcja przyrody i kreatywności. Uczniowie karmili i głaskali łagodne zwierzęta, ucząc się wrażliwości i empatii. Ozdabiali mazurki wielkanocne, przygotowali pieczony chleb z ogniska, a na koniec zostali poczęstowani świeżo upieczonymi goframi. Opiekunowie ogrodu zadbali o miłą i radosną atmosferę. Wycieczka była wspaniałą formą rehabilitacji społecznej i ruchowej oraz doskonale zintegrowała całą grupę uczniów. Młodzi ludzie wrócili z wycieczki uśmiechnięci, zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

          • Rekolekcje Wielkopostne

          • W dniach 16-18 marca 2026 roku, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się rekolekcje wielkopostne, które stały się wyjątkowym i ważnym wydarzeniem dla całej społeczności uczniowskiej. Był to szczególny czas zatrzymania się w codziennym pośpiechu, refleksji nad własnym życiem oraz przygotowania duchowego do Świąt Wielkanocnych.

            Rekolekcje poprowadził zakonnik, ksiądz Jan Tomczyk MSF. który z ogromnym zaangażowaniem, otwartością i życzliwością nawiązał kontakt z młodzieżą. Jego nauki były nie tylko bogate w treści, ale również przekazane w sposób ciekawy, przystępny i dostosowany do wieku słuchaczy. Dzięki licznym przykładom z życia codziennego, odniesieniom do doświadczeń młodych ludzi oraz elementom dialogu, uczniowie mogli lepiej zrozumieć poruszane zagadnienia.

            Tematyka rekolekcji obejmowała m.in. znaczenie Świętej Rodziny jako wzoru relacji międzyludzkich, istotę grzechu i jego wpływ na życie człowieka, a także sens nawrócenia i potrzebę pracy nad sobą. Rekolekcjonista zwrócił szczególną uwagę na to, jak w praktyce przeżywać Wielki Post – poprzez modlitwę, dobre uczynki, refleksję oraz budowanie lepszych relacji z innymi ludźmi.

            Wspaniała, pełna skupienia atmosfera panująca podczas spotkań sprzyjała wyciszeniu i głębszym przeżyciom duchowym. Uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem, aktywnie słuchając, odpowiadając na pytania oraz włączając się w proponowane formy pracy. Wiele osób podkreślało, że był to czas wartościowy i skłaniający do przemyśleń.

            Rekolekcje wielkopostne stały się dla naszej społeczności szkolnej nie tylko okazją do pogłębienia wiary, ale także do refleksji nad własnym postępowaniem i relacjami z innymi. Mamy nadzieję, że przekazane treści pozostaną na długo w sercach uczniów i zaowocują w ich codziennym życiu.

          • IX Turniej Gier Komputerowych

          • 26 lutego 2026 r. odbył się IX Turniej Gier Komputerowych, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły w Karnowie. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i dostarczyło wszystkim wielu emocji.

            Podczas turnieju panowała zdrowa rywalizacja oraz przyjazna atmosfera. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności, refleks i współpracę podczas różnych gier komputerowych. Każdy zawodnik starał się osiągnąć jak najlepszy wynik, jednocześnie przestrzegając zasad fair play.

            Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, które były dodatkową motywacją do udziału w konkursie. Turniej był świetną okazją do integracji uczniów oraz wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wrócili z wydarzenia zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń. W tej edycji I miejsce zdobył Oskar Pogoda. Gratulujemy!!!

          • Zbiórka żywności - dziękujemy za okazane serce!

          • Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w ZS w Karnowie w dniach 13-14 marca 2026 r. przeprowadzili zbiórkę żywności w dyskoncie  Biedronka w Nakle nad Notecią przy ulicy Mroteckiej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu darczyńców oraz pracy naszych uczniów udało się zebrać aż 131 kg produktów spożywczych.      Z zebranych darów przygotowano 23 paczki żywnościowe, które zostały przekazane rodzinom z naszej szkoły.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę – zarówno darczyńcom, jak i wolontariuszom. Życzliwość i otwartość na potrzeby innych są bezcennym świadectwem solidarności i wrażliwości. Razem możemy więcej!

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

    • brak danych