Klasa VI SP
- Temat: Wakacje tuż, tuż.
Wykonaj rysunek związany z nadchodzącymi wakacjami. Narysuj jak chciałbyś spędzić wakacje.Temat: Praca z gazety- wehikuł czasu.
Przygotuj kartkę od bloku, klej, nożyczki i gazety. Zaprojektuj wehikuł czasu (maszynę do przenoszenia się w czasie) i wykonaj go z pociętych fragmentów gazety. Ułóż na kartce i przyklej.Temat: Plastyczna ilustracja wiersza.
Przeczytaj fragment wiersza a następnie wykonaj do niego ilustrację. Narysuj to wszystko, co wyobraziłeś sobie czytając wiersz.
Wiersz „W moim ogrodzie” (fragment) J. Ferchow
W moim ogrodzie – cóż – tylko raz w ciągu dnia wschodzi słońce,
Promieniami ciepło przesyłając zza chmur.
W moim ogrodzie na nitkach pajęczyn śpią krople rosy,
Budząc się czasem na wonnych płatkach róż.
W moim ogrodzie myśli w słowa płyną jak w oparach mgła,
Chcąc teksty piosenek budować co dnia.
W moim ogrodzie tysiące, miliony na życie me prawd
Przemija, powraca, by jednak trwać……….Temat: Laurka dla mamy.
26 maja przypada Dzień Matki. Z tej okazji proszę o wykonanie kartki z życzeniami. Pracę wykonajcie z dostępnych materiałów papierniczych, zdobniczych czy też tekstylnych. Pamiętajcie o wypisaniu życzeń. Zadbajcie, by praca była wykonana dokładnie i ciekawie. Jeśli nie macie pomysłu możecie zainspirować się zdjęciami w Internecie. Powodzenia.
Temat: Projektujemy plakat.
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Nasza planeta ma swoje święto. Nie zawsze pamiętamy aby o nią dbać. Dlatego też każdego roku wiosną organizatorzy przypominają nam o zachowaniu proekologicznym. Jeśli nie będziemy dbać o Ziemię, to wyginą niektóre gatunki zwierząt, owadów, roślin, zmieni się klimat i nasze życie będzie zagrożone. Tegoroczne hasło Dnia Ziemi brzmi : „Działanie na rzecz ochrony klimatu”
Zadanie do wykonania:
Przygotuj kartkę od bloku, kredki, pisaki. Zaprojektuj plakat, który będzie nawiązywał do hasła tegorocznego Dnia Ziemi.
Zrób zdjęcie i wyślij r.gajewska.karnowo@gmail.com
Plastyka oddział IV-VI klasa VI
Temat: Opis dzieła architektonicznego.
Zapisz temat i notatkę.
Chcąc opisać jakąś budowlę musimy się jej przyjrzeć. Wiele informacji na jej temat możemy wyszukać w różnych albumach, książkach i Internecie. W opisie należy posługiwać się terminami związanymi z językiem sztuki.
Opis budowli:
⦁ Nazwa budowli, nazwisko twórcy, data powstania.
⦁ Przeznaczenie budowli: (np. budowa sakralna)
⦁ Materiał budowlany: cegła, kamień drewno, stal, szkło.
⦁ Wygląd budowli:
- faktura: gładka, nierówna, chropowata, miękka, szorstka
- bryła: duża, mała, zwarta, fantazyjna,
- kontrast: barw, kształtów, faktur, wielkości
Zadanie
Spróbuj wykonać opis Bazyliki św. Piotra w Rzymie zgodnie z podanymi powyżej punktami. Możesz skorzystać z informacji w Internecie.
Bazylika św. Piotra na WatykanieZrób zdjęcie notatki z zadania i wyślij na adres r.gajewska.karnowo@gmail.com otrzymasz wówczas ocenę. Prześlij także zdjęcie pracy z poprzedniej lekcji.Temat: Architektura wnętrz i krajobrazu.
Kontynuujemy temat dotyczący architektury. Wszystkie informacje dotyczące tego tematu znajdziesz w podręczniku do plastyki od strony 66.
Zapisz notatkę:
Osoba, która projektuje wnętrza mieszkań, biur, restauracji itp. to architekt wnętrz. Planowaniem i projektowaniem ogrodów i parków zajmuje się architekt krajobrazu.
Wykonaj zadanie plastyczne:
Na kartce od bloku rysunkowego zaprojektuj pokój dziecięcy. Pracę wykonaj kredkami lub ołówkiem.