• Geografia

• Gry dydaktyczne wykorzystywane w nauczaniu geografii:

1. Graj i poznawaj świat
          Gry geograficzne dające możliwość szybkiego zdobycia lub utrwalen
          ia wiedzy i  jednocześnie zapewniające rozrywkę. Gry, testują wiedzę i jednoczesnie są wyzwaniem, zawierają pytania dotyczące państw, regionów, akwenów wodnych, gór, pustyń, obszarów miejskich i innych zagadnień geograficznych. Pozwalają odkrywać i poznawać świat.

2. Wzdłuż Europy
          Gra dydaktyczna, której celem jest utrwalenie wiadomości i umiejętności z działu poświęconego Europie. Uczniowie uczestniczący w grze muszą się wykazać dobrą znajomością warunków naturalnych, rozwoju gospodarczego i stolic poznanych państw europejskich. Gra ta może być zastosowana do utrwalenie materiału lub podczas zajęć rewalidacyjnych.
          Zasady gry:
          Do gry potrzebne są: plansza, kostka, pionki, pytania wraz z odpowiedziami. Grę rozpoczyna gracz, który wyrzuci najmniejszą liczbę oczek. Pola oznaczone literami od A do H są przeszkodą, żeby ją pokonać trzeba odpowiedzieć na dane pytanie. Wygrywa gracz, który pierwszy dojedzie do mety.

3. Wzdłuż Ameryki
          Gra dydaktyczna, której celem jest utrwalenie wiadomości i umiejętności z działu poświęconego Ameryce. Uczniowie uczestniczący w grze muszą się wykazać dobrą znajomością warunków naturalnych, rozwoju gospodarczego i stolic poznanych państw amerykańskich. Gra ta może być zastosowana do utrwalenie materiału lub podczas zajęć rewalidacyjnych.
          Zasady gry:
          Do gry potrzebne są: plansza, kostka, pionki, pytania wraz z odpowiedziami. Grę rozpoczyna gracz, który wyrzuci najmniejszą liczbę oczek. Pola oznaczone literami od A do J są przeszkodą, żeby ją pokonać trzeba odpowiedzieć na dane pytanie. Wygrywa gracz, który pierwszy dojedzie do mety.