• Szkolne Koło Ekologiczno - Turystyczne

• Szkolne Koło Ekologiczno-Turystyczne działa w szkole od 15 lat. Celem pracy koła jest poznawanie krajobrazu, kultury i tradycji najbliższego regionu. Przekazujemy wiedzę, rozwijamy wrażliwość i świadomość ekologiczną. Promujemy zdrowy styl życia, wskazując sposoby atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Nasza działalność zmierza do przekonania wszystkich, nie tylko najmłodszych, o konieczności ochrony środowiska i o ścisłym związku naszego życia z istnieniem przyrody. Uczestnicy koła organizują dla uczniów szkoły akcje i imprezy ekologiczne – Sprzątanie Świata, Dzień Ziemi, akcję „Segregujemy śmieci – zbieramy puszki”, konkursy plastyczne. Szczególną formą pracy koła są wycieczki turystyczno-krajoznawcze, w czasie których przybliżamy zagadnienia ekologii. Wszystkie imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem całej społeczności, dostarczając niezapomnianych doświadczeń i przeżyć.

Wycieczka do lasu w Studzienkach

Wycieczka rowerowa do Suchar