• Projekt - Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów.

Szkoła Podstawowa Specjalna w Karnowie

Nasza szkoła bierze udział w Projekcie „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”, który jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatem Nakielskim, Gminą Sadki, Gminą Kcynia i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia „Żakus” w okresie od 01.07.2018 r. do 31.05.2020 r.

Od września rusza rekrutacja dla uczniów i nauczycieli. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie lidera projektu – PTE. Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe są do pobrania na naszek stronie internetowej.

W ramach projektu środki unijne zostaną wykorzystane na działalność wychowawczo-dydaktyczną, a także na infrastrukturę potrzebną na cele edukacji oraz szkolenia dla nauczycieli. Wsparciem zostanie objętych 50 uczniów i blisko 10 nauczycieli z naszej szkoły.

Wyżej! – zajęcia specjalistyczne dla uczniów

Uczniowie naszej szkoły ze szczególnymi potrzebami  otrzymają wsparcie w postaci zajęć specjalistycznych. Zajęcia logopedyczne, terapeutyczne, socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne, rehabilitacyjne oraz psychologiczne składają się na bogatą ofertę, z której mogą skorzystać uczestnicy projektu.

Doradztwo edukacyjno-zawodowe na najwyższym poziomie

Wyższa klasa! to także konkretne działania w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego. Rozwijanie u uczniów postaw i kompetencji niezbędnych w życiu zawodowym (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej) stanowi fundament dla świadomego wyboru dalszych kierunków kształcenia pod kątem potrzeb rynkowych. Projekt kładzie bowiem nacisk na samorealizację, rozwój osobisty oraz integrację społeczną uczestników.

Infrastruktura edukacyjna

Dzięki środkom przeznaczonym na doposażenie szkoły, będziemy mogli zapewnić uczniom lepsze warunki do nauki oraz wsparcie w realizowaniu aktualnych podstaw programowych. Zakup laptopów z nowoczesnym oprogramowaniem, w tym logopedycznym, niewątpliwie przyczyni się do wyrównania szans edukacyjnych wszystkich uczniów. Środki zostaną rozdysponowane m. in. na pozyskanie pomocy terapii pedagogicznej oraz sprzętu rehabilitacyjnego (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego, tor do nauki chodzenia, rowerek treningowy i inne).

Wyższa klasa! również dla nauczyciela

Projekt przewiduje także wsparcie dla naszych nauczycieli. Dzięki dofinansowaniu kursów, zyskają oni gruntowne przygotowanie do prowadzenia zajęć oraz podniosą swoje kompetencje zawodowe z zakresu metod indywidualnej pracy z uczniem oraz doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Wartość projektu: 1 377 870,00 PLN, w tym wkład Funduszy Europejskich 1 308 976,50 PLN