• Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie
      • Typy szkół
      • Szkoła Podstawowa, Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Szkoła Branżowa I Stopnia
      • Zapraszamy do nas!
          • Turniej Just Dance

Czy można połączyć grę na konsoli z aktywnością fizyczną? Oczywiście! W kwietniu w naszej szkole odbył się I Szkolny Turniej "Just Dance", w którym udział wzięło prawie 30 uczestników. Turniej okazał się nie tylko doskonałą okazją do wspólnej zabawy, ale również szansą na odkrywanie i rozwijanie tanecznej pasji. Po zaciętej rywalizacji udało nam się wyłonić zwycięzców:

• Wielkanocny Turniej Gier i Zabaw

W piątek, 22 marca w naszej szkole wiele się działo. Tego dnia świętowaliśmy Powitanie Wiosny oraz uczestniczyliśmy już po raz drugi w Wielkanocnym Turnieju Gier i Zabaw. Na samym początku wydarzenia nasi uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli zaprezentowali przepiękny występ artystyczny. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do przygotowanych stanowisk, gdzie mogli pogłębić swoje umiejętności artystyczne, manualne, a nawet kulinarne. Na dzieci czekały tematyczne atrakcje. Uczestnicy spotkania m.in. sadzili wiosenne kwiatki, przygotowywali kolorowe i zdrowe kanapki, tworzyli piękne wielkanocne kartki, a także zdobili przeróżne pisanki. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w swoje prace. Nie mogło zabraknąć również stanowiska, gdzie można było wykonać swoją kreatywną Marzannę, która jak każdy wie symbolizuje pożegnanie zimy. Dla chętnych uczniów czekały także różnoro

• Wielkanoc na Krajnie - lekcja w muzeum

W marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. "Wielkanoc na wsi. Tradycja uświęcona" w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Pani Anna Sergott zaznajomiła uczniów z tradycjami, które towarzyszyły mieszkańcom naszego regionu w okresie Wielkanocnym. Dowiedzieli się m.in. co to takiego łokciowe baby, pogrzeb żuru, pogrzeb śledzia, boże rany czy smaganie rózgą.

• Konkurs Recytacji Poezji Religijnej

Dnia 29 lutego 2024 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności w konkursie recytacji poezji religijnej w Szubinie, który został zorganizowany przez nauczycieli ZS w Szubinie przy współpracy z Muzeum Ziemi Szubińskiej. Recytowane wierze mówiły o miłości do Boga i ludzi, a także były refleksją nad tym, co w życiu jest najważniejsze. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z Bydgoszczy, Żnina, Kcyni, Szubina i Karnowa. Wszyscy uczestnicy wspaniale się zaprezentowali. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

• Tak pomagam - Świąteczna zbiórka żywności

W dniach 8-9.03.2024 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w naszej szkole, kolejny raz, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Caritas, Świątecznej zbiórce żywności „Tak pomagam”. Pełnili dyżury w markecie Biedronka, przy ulicy Mroteckej w Nakle nad Notecią, gdzie klienci mogli wkładać, do specjalnie przygotowanych koszy, żywność o długim terminie ważności. Dzięki szczodrości darczyńców zebraliśmy 162 kg żywności. Z zebranych produktów przygotowaliśmy 20 paczek, które zostały przekazane uczniom naszej szkoły, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

• Jasełka Bożonarodzeniowe

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na nadejście okresu Świąt Bożego Narodzenia. Okres świąteczny jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Podczas tegorocznych jasełek o piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali uczniowie naszej szkoły. Młodzi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniła reszty. Cała publiczność wynagrodziła aktorów gromkimi brawami.

• Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią
      • Miejsko Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią