Strona główna
Warsztaty kulinarne w KGW w Chrząstowie
Dzieci z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach kulinarnych zorganizowanych z pomocą Koła Gospodyń Wiejskich w Chrząstowie. Był to dzień pełen atrakcji, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Podczas spotkania uczestnicy dekorowali babeczki, przygotowali pyszne gofry oraz wspólnie piekli kiełbaski nad ogniskiem. Kulinarne aktywności sprawiły dzieciom wiele radości i pozwoliły rozwijać ich kreatywność.
X edycja Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego pt. „Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku”
W dniu 9 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyła się X edycja Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego pt. „Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie trzech szkół: Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mini Akademia z Mroczy oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie. Turniej otworzył Dyrektor Mariusz Dereziński, życząc wszystkim dzieciom powodzenia w zmaganiach oraz dobrej zabawy.
Informacja o 5 czerwca 2026 roku dniu wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Na podstawie § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 11 sieronia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego, po zasięgnięsiu opinii rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego, biorąc pod uwagę warunki lokalowe i możliwości organizacyjne szkoły, ustalono, że dzień 5 czerwca jest dla uczniów dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Wycieczka do Osieka nad Notecią
W maju uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do malowniczego Osieka nad Notecią. Pierwszą atrakcją był przejazd pociągiem. Na miejscu czekało na nas sporo wrażeń. Na początku mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach chlebowych. Było to nowe i bardzo ciekawe doświadczenie dla wszystkich. Zajęcia te pozwalają uczestnikom poznać tradycyjny proces powstawania pieczywa „od ziarenka do bochenka” oraz zrozumieć dawne rzemiosło. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie skansenu. Celem było żywe doświadczenie historii poprzez obserwacje dawnej architektury i obyczajów życia na wsi. Na koniec mieliśmy smaczny piknik i każdy mógł skosztować pieczone kiełbaski oraz innych smakołyków. Wszyscy bezpiecznie wrócili pociągiem do domów.
Zajęcia na basenie
Uczniowie naszej szkoły, w drugim semestrze roku szkolnego 2025/2026, uczestniczyli w zajęciach na krytej pływalni w Nakle nad Notecią. W ramach zajęć doskonalili naukę pływania i uczestniczyli w grach i zabawach rekreacyjnych. Ćwiczenia wykonywane w basenie mogą rozwijać kondycję i wytrzymałość a także wzmacniać mięśnie i ujędrniać kluczowe partie ciała. Zabawy w wodzie dostarczyły uczniom wiele radości i uśmiechu.
Wycieczka rowerowa
W maju uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę rowerową. Młodzież aktywnie i z uśmiechem spędzała czas na świeżym powietrzu. Trasa wycieczki wiodła przez Trzeciewnicę, Występ, Potulice, Gorzeń i Łochowice. Pomimo zmęczenia wycieczka dała uczniom wiele radości i uśmiechu. Poznali nowe miejsca i trasy rowerowe. Wycieczka odyła się w ramach zajęć dofinansowanych przez Powiat Nakielski.
Galeria zdjęć
- brak danych
- Piątek 26.06.2026
Kalendarz
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1503824