• Jasełka Bożonarodzeniowe

          • Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na nadejście okresu Świąt Bożego Narodzenia. Okres świąteczny jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi. Podczas tegorocznych jasełek  o piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali uczniowie naszej szkoły.  Młodzi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniła reszty. Cała publiczność wynagrodziła aktorów gromkimi brawami.

            Film z jasełek dostępny jest pod poniższym linkiem:

            https://drive.google.com/file/d/16Th5HvvlYOMQuDqpGfBwABmMQGNQw3gm/view?usp=sharing

             

          • Najpiękniejszy Anioł

          • W grudniu w naszej szkole został zorganizowany konkurs na "Najpiękniejszego Anioła". Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Prace były wykonane z przeróżnych materiałów. Na zdjęciach można podziwiać kreatywność uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz zaangażowanie.

            Laureaci zajęli poszczególne miejsca:

            I miejsce: Klasa PDP B

            II miejsce: Dominika Adamczyk (klasa V-VIII SPU)

            III miejsce: Maksymilian Jarczyński (klasa II- III SPU)

            Wyróżnienie:

            1. Emilia Żygowska (klasa V-VIII SPU)

            2. Klasa PDP D

            Organizatorzy:

            Beata Jankowska- Mreła

            Karolina Michna

            Małgorzata Betańska

          • Mikołajki

          • Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Od samego rana biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.  W tym roku wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej i uczestniczyli w różnego typu zabawach, grach zajęciach plastycznych i technicznych. Zabawie towarzyszyła oczywiście świąteczna muzyka i mnóstwo słodkości.

          • W tańcu wyrażam siebie

          • „Taniec jest ukrytym językiem duszy”…  ta myśl towarzyszyła uczniom naszej szkoły podczas pokazu i warsztatów tanecznych zorganizowanych 24 listopada. Przeprowadziła je finalistka V edycji programu telewizyjnego You Can Dance - Katarzyna Bień.  Towarzyszyli jej: Zuzanna Baron oraz Michał Szmelc, mistrzowie Polski, zdobywający liczne sukcesy na arenie międzynarodowej.

            W trakcie zajęć dzieci mogły podziwiać przygotowane przez tancerzy układy taneczne w stylu hip-hop. Druga część spotkania polegała na przeprowadzeniu warsztatów, w których to uczniowie mogli wcielić się w rolę tancerzy. Dzieci z chęcią i zainteresowaniem uczestniczyły w tej cennej lekcji i nowym doświadczeniu. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy, nawet najmniejszy sukces jest wynikiem ciężkiej pracy.

            Taniec to nie tylko umiejętność stawiania kroków i ruchu ciała w rytmie muzyki, to również wyrażanie własnych emocji, kształtowanie słuchu, pobudzanie wyobraźni, a także stymulacja muzykalności. Zajęcia taneczne mogą pełnić funkcję rehabilitacyjną i korekcyjną, a także pomóc w nawiązywaniu relacji międzyludzkich.

            Zorganizowane spotkanie było pierwszym z cyklu zaplanowanego programu, zawierającego elementy choreoterapii, podczas którego dzieci nabywać będą wiedzę o rodzajach tańca, a także uczestniczyć aktywnie w warsztatach.

          • Polska – moja ojczyzna

          • W środę 8 listopada 2023 roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, odbył się w naszej szkole konkurs „Polska – moja ojczyzna”. Udział w nim wzięli przedstawiciele klas: IV-V, VII, VI-VIII, przysposabiających do pracy oraz I klasy szkoły branżowej I stopnia. Konkurs rozpoczął się prezentacją na temat 11 listopada, a następnie uczestnicy przystąpili do rozwiązania testu poświęconego naszej ojczyźnie. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą o naszym kraju. Zmagania konkursowe wygrała I klasa szkoły branżowej I stopnia. Miejsce II zajęła klasa przysposabiająca do pracy „C”, a III – klasa VII. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a najlepsze zespoły dodatkowo nagrodę rzeczową dla swojej klasy.
            Konkurs przygotowały panie: Marlena Kowalska, Agnieszka Bembnista, Anna Chyżewska oraz Monika Domitrz.                                                                        

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

          • Obchody Święta Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia również i w tym roku uczniowie przygotowali uroczysty apel. 

          • Daj Ziemi Szansę

          • W poniedziałek, 20 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych "Daj Ziemi Szansę - planeta B nie istnieje" odbywających się w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Bydgoszczy. 

          • Najpiękniejszy owocowy ludzik

          • Owocowy zawrót głowy, czyli szkolny  konkurs techniczny na  ,,Najpiękniejszego  owocowego ludzika’’

            W piątek, 27 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w degustacji owocowych szaszłyków i soków.

            W tym dniu odbyło się też podsumowanie  szkolnego konkursu na ,,Najpiękniejszego owocowego ludzika.’’ Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            I miejsce: Zuzanna Borzych klasa 3 Szkoła Podstawowa

            II miejsce: klasa PDP B

            III miejsce: klasa PDPA

            Wyróżnienia:

            Rafał Maik klasa IV-VIII

            Fabian Twardowski  klasa IV-VIII

            Klasa I -III Szkoła Podstawowa

            Celem konkursu oraz poczęstunku  było wyrabianie nawyków prozdrowotnych poprzez zachęcanie do zdrowego odżywiania się oraz wdrażanie do systematycznego spożywania owoców i picia soków owocowych.
            Organizatorzy: Karolina Michna, Małgorzata Betańska, Beata Jankowska- Mreła, Ewa  Szłapa

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 14 października jest w placówkach oświatowych w Polsce dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodzimy bowiem Dzień Nauczyciela a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty - słowem Święto Szkoły. Jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy  o wszystkich nauczycielach i pracownikach szkoły: obecnych i emerytowanych. I właśnie z tej okazji co roku cała społeczność szkolna spotyka  się na  uroczystej akademii. Nie inaczej było także w obecnym roku szkolnym.

          • Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej

          • W październiku odbył się w naszej szkole VIII Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z Warlubia, Kcynii i naszej szkoły. Wszystkich zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły, Mariusz Dereziński. Celem turnieju była nie tylko dobra zabawa, ale także popularyzacja piłki siatkowej jako formy rekreacji ruchowej, integracja młodzieży oraz wyłonienie najlepszej drużyny. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

          • Realizacja zadań z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

          • Kujawsko-pomorskie działą z Głową!

            Departament Spraw Społecznych i Zdrowia zaprasza na bezpłatne spotkania psychoedukacyjne.

            • Jak komunikować się z nastolatkiem? Czy robię to dobrze?
            • Jak dostrzec u dziecka kryzys emocjonalny, psychiczny?
            • Co robić gdy dziecko doświadcza trudności? Kiedy i jak reagować?
            • Co mówić, a czego absolutnie nie?
            • Gdzie szukać pomocy i wsparcia?

            To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie rodzice i opiekunowie na każdym etapie wychowania dziecka. To właśnie z myślą o nich Samorząd Województwa podjął się realizacji, w ramach kampanii Kujawsko-Pomorskie działa z GŁOWĄ!, Koncepcji realizacji zadań z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży… bo GŁOWA jest najważniejsza, której głównym celem jest zwiększenie wiedzy, kompetencji i umiejętności praktycznych rodziców oraz opiekunów w zakresie prewencji kryzysów w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

            Spotkanie poprowadzi Pani Magdalena Masłowska − doświadczony pedagog, suicydolog, terapeuta pedagogiczny, edukator bezpieczeństwa cyfrowego, w bieżącej pracy podejmujący szereg działań mających na celu wsparcie i pomoc dzieciom oraz młodzieży, a także ich rodzinom w kryzysie, traumie, trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych uzależnieniem, współautor i realizator programów edukacyjnych oraz profilaktyczno-wychowawczych.

            Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

            Najbliższe spotkanie odbędzie się 03.10.2023 r. o godz. 17 w Przystani Powiat Nakielskiw Nakle nad Notecią, ul. Notecka 4.

          • XVIII Bieg Feniksa

          • W sobotę, 30 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII edycji Wrześniowych Biegów Feniksa. Tegoroczna impreza idealnie wpisała się również w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu 23-30 września.

            Organizatorem imprezy pod hasłem: „Bieganie i zdrowy styl życia Twoim Nałogiem” był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Feniks” Mrocza. W imieniu Zarządu LUKS Feniks otwarcia imprezy dokonał Prezes klubu Marcin Klebswraz z prowadzącym – Panem Andrzejem Brzóską. W tegorocznych biegach czynnie wzięło udział ok. 250 osób, reprezentujących nie tylko Mroczę, ale także ościenne miejscowości. Rywalizacja przebiegła zgodnie z wiekiem uczestników, na dystansach od 250 m dla wieku przedszkolnego do 1700 m w biegach otwartych. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Ziółkowski, Krystian Salachna i Fabian Zieliński.

          • Festyn Sportowo-Rekreacyjny

          • W czwartek, 28 września uczniowie naszej szkoły jak co roku, wzięli udział w festynie sportowo-rekreacyjnym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Szubinie. Głównym celem spotkania było promowanie sportu przez zabawę oraz kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego. Na dzieci i młodzież czekał szereg atrakcyjnych konkurencji sportowych i świetna zabawa. Nasi uczniowie zajęli II miejsce. Gratulujemy!

          • Wycieczka do Nakła nad Notecią

          •  Wizyta w Straży Miejskiej i na nakielskiej pływalni.

            ​​​​​W piątek, 30 września uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Nakła. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Straży Miejskiej. Uczniowie zobaczyli jak działa monitoring miejski, obejrzeli pokaz sprzętu potrzebnego przy interwencji, między innymi pałek czy kajdanek oraz sprzętu potrzebnego do łapania zwierząt. Uczniowie otrzymali odblaski na rower lub plecak. Podkreślono, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że staną się widoczne przez kierujących pojazdem z dużej odległości.

            Dziękujemy Panom Funkcjonariuszom za miłe spotkanie.

            Drugim punktem wyjazdu była wizyta na nakielskiej pływalni gdzie uczniowie doskonalili umiejętość pływania.

          • Wycieczka rowerowa do Samsieczynka

          • We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej wycieczce rowerowej. Tym razem celem wycieczki było Jezioro Wielkie w Samsieczynku. Jest to zbiornik znajdujący się na terenie gminy Mrocza o powierzchni ponad 17 ha i ciekawej linii brzegowej biegnącej w dużej części na skaraju lasu. Uczniowie wrócili zmęczeni ale zadowoleni z pierwszej wycieczki rowerowej w tym roku szkolnym.

          • Wycieczka do Biskupina

          • We wtorek, 19 września, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Trwał tam XXVIII Festyn Archeologiczny "My Słowianie". W tym roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji związanych z mieszkańcami średniowiecznej Polski. Było gotowanie, wierzenia, warsztaty, wykłady, koncerty, pokazy konne i bitwy wojów. Oprócz Słowian, w innych rekonstrukcjach  można było podglądać jak żyli mieszkańcy naszych terenów w osiedlu pierwszych rolników, łowców i zbieraczy, lub w osadzie obronnej na półwyspie, która jest symbolem Biskupina.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

          • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek, 4 września o godzinie 8.30.

             

            Rozkład jazdy szkolnych autobusów 4 września 2023 r.

            Nakło nad Notecią - odjazd godz. 8.15, powrót godz. 9.40

            Sadki - odjazd godz. 8.00, powrót godz. 9.20

            Mrocza - odjazd godz. 8.10, powrót po zakończeniu uroczystości.

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • W piątek, 23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nie kryjąc radości i snując wakacyjne plany pożegnaliśmy miniony rok szkolny, pełen nowych wyzwań i doświadczeń.  Podczas spotkania wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Dyrektor szkoły p. Mariusz Dereziński życzył wszystkim zgromadzonym udanych, radosnych, słonecznych i pogodnych wakacji, przypomniał też o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku.

          • Konkurs plastyczno- techniczny ,,Ziemia w naszych rękach’’

          • W środę 31 maja 2023 roku, w Zespole Szkół Specjalnych  w Karnowie, odbyło się wręczenie nagród dla uczestników konkursu ekologicznego ,,Ziemia w naszych rękach’’.

            Najlepsze prace zostały nagrodzone. Wyniki przedstawiają się następująco:

            I miejsce : Bartosz Kaczmarek -  klasa VII Szkoła Podstawowa

            II miejsce: Dominika Adamczyk - klasa VII Szkoła Podstawowa

            III miejsce: Fabian Młynarek - klasa I Szkoła Podstawowa

            Organizatorzy: Małgorzata Betańska, Beata Jankowska- Mreła

          • Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

          • Jakub Kulczewski, uczeń naszej szkoły, odniósł ogromny sukces, zajął III miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II, który został zorganizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni. Ponad 50 uczestników z 17 placówek wzięło udział w tym konkursie. Do rywalizacji stanęli wychowankowie szkół specjalnych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także młodzieżowych ośrodków wychowawczych z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Całość rozpoczęła się Mszą Świętą w miejscowym Sanktuarium Krzyża Świętego, której przewodniczył ks. kan. Michał Kostecki. Myślą przewodnią jedenastej edycji konkursu były słowa papieża z Tryptyku Rzymskiego: ,,A jednak niecały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!”. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu, a następnie konieczne były dwie dogrywki dla dwóch uczestników: najpierw pisemna a później ustna. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla Jakuba, a także dla Elizy Adamczyk i Filipa Redlińskiego, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Opiekun: Małgorzata Brząkowska.

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych